Retrogenetyka i inne opowiadania

7 (78 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Retrogenetika W : Chimija i žizn'
8320703670
Iselor

1. Sztuka rzucania piłki (Umienije kidat' miacz) 2. Parowóz dla cara (Parowoz dla caria) 3. Termometr uczuć (Gradusnik czuwstw) 4. Śladami Bombarda (Po primieru Bombarda) 5. Ukochany uczeń fakira (Lubimyj uczienik fakira) 6. Retrogenetyka (Rietrogienietika) 7. Zmartwychwstanie Czapajewa (Kogda Czapajew nie utonuł) 8. Mutant (Mutant) 9. Protest (Protiest) 10. Inna polana (Drugaja polana)

Danuta Duszeńczuk | 2011-07-02

Mnie wystarczy samo nazwisko Bułyczow nad tytułem, by wiedzieć, że książka jest przednia ;) "Retrogenetyka" należy do moich ulubionych pozycji tego autora. Opowiadania są pisane lekkim stylem, zabawne sytuacje wprost wywołują mimowolne salwy śmiechu. Dla mnie bomba :)

Agatonka | 2013-10-03
Przeczytana: 09 stycznia 1988

Dawna, ukochana lektura i zapewne wrócę do tych opowiadań niejeden raz.
To dziwne opowiadania. Nietypowe jak na fantastykę.
Tego nie da się opowiedzieć. To trzeba przeczytać.
Może to troszkę jak powrót do świata dawnych bajek, gdzie pojawiają się złote rybki spełniające życzenia...
Cudowna lektura na chłodne dni!

actagaudi | 2011-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2011

Nic dodać, nic ująć po prostu Bułyczow. Siedem opowiadań z tego zbioru dotyczy bohaterów znanych z innych antologii tego autora, a mianowicie mieszkańców Wielkiego Guslaru. Opowiadania, jak to u Bułyczowa, charakteryzują się humorem, dobrotliwą satyrą i przenikliwością ludzkiej natury. Polecam, miły przerywnik na polepszenie humoru.

Wojtek Grad | 2011-05-08

Jak to była satysfakcja jak się cudem udało kupić a jak radość z czytania :)

problem | 2016-11-16
Alek | 2016-10-24