Zdławienie polski w obiektywie wehrmachtu. wrzesień 1939

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

W planach niemieckiego Sztabu Generalnego miała to być wojna błyskawiczna, przewidywano, że zwycięstwo nad Polską będzie szybkie, druzgocące i osiągnięte przy minimalnych stratach własnych. Wydarzenia września 1939 roku, wykazały jednak jak płonne i bezpodstawne były te rachuby. W ślad za nacierającymi jednostkami Wehrmachtu szli wojskowi fotoreporterzy i filmowcy, a także funkcjonariusze Ministerstwa Propagandy, którzy zebrali bogatą dokumentację fotograficzną kampanii. Wiele zdjęć jest znanych, inne jednak, pochodzące z niemieckich zbiorów prywatnych, prezentowane są w tej książce po raz pierwszy.

Calineczka | 2013-11-16

Zawiera zbiór ciekawych fotografii. Gratka dla miłośników militariów.

Losiu | 2014-03-26
darek78 | 2013-01-13