Poznaj swój głos... twoje najważniejsze narzędzie pracy

Wydawnictwo: StudioEMKA
83-88607-28-6
Wadjejka

"Głównym celem tej książki jest zwrócenie uwagi na problemy związane z głosem, z jego kształtowaniem i, co za tym idzie, z kształtowaniem naszej osobowości. Bo głos i jego "właściciel" to jedno i to samo... Gdy mamy problemy z głosem, mamy problemy ze sobą. Dobre podręczniki metodyczne o nauce śpiewu o tym wspominają, ale się tym nie zajmują. Autorka właśnie na ten problem kładzie szczególny akcent, choćby dlatego, że ci, którzy nie lubią własnego głosu, najczęściej nie lubią samych siebie. Głos jest środkiem komunikacji z innymi, a także z sobą samym- słowo mówione do siebie przybiera inną formę, niż to, które zostało wyłącznie pomyślane.
Książka ta nie ma ambicji odegrania roli podręcznika, Nie podaje metod pracy nad głosem między innymi dlatego, że z każdym pracuje się inaczej, natomiast przedstawia pewne stałe elementy pracy i ćwiczenia, które wydają się mało znane.

mosaic | 2013-10-02
Przeczytana: październik 2013

Bardzo ciekawa i rozwijajaca ksiazka, swietnie napisana, bardzo przydatna. Nie moglam sie oderwac od lektury. Autorka nie tylko sprawnie opisuje cwiczenia rozwijajace emisje glosu, ale rowniez - a moze przede wszystkim - zacheca by zajrzec wglab siebie, w swoje wnetrze, powoli odkryc wlasne zapomniane, gleboko ukryte bolaczki i slabosci, ktore odbijaja sie w naszym glosie jak w zwierciadle duszy. sklania do przemyslen, do szczerej rozmowy z samym soba, do podjecia pracy ze swoim "wewnetrznym dzieckiem". Pani Aneta w cieply i zrozumialy sposob przedstawia psychologiczne schematy oraz proponuje sposoby na rozwiazanie wewnetrznych konfliktow, majacych swe zrodlo w naszym dziecinstwie. Polecam kazdemu, kto nie boi sie zagladac wglab siebie, szukac lepszej jakosci zycia, nie tylko ludziom ktorych glos stanowi narzedzie pracy...

Zaryk | 2011-08-02

Książkę przeczytałem dość dawno, ale dobrze pamiętam wrażenie, jakie na mnie wywarła: autorka bawi się w psychologa podkreślając, jak bardzo na śpiew przekładają się nasze wewnętrzne konflikty.

Jeśli dla kogoś będzie to pierwsza lektura w tym temacie, być może otworzy mu przestrzeń w umyśle do dalszych poszukiwań. Dla osoby profesjonalnie pracującej swoim głosem - w moim przekonaniu - nic w a r t o ś c i o w e g o.

adiijos | 2012-06-07
Przeczytana: 03 kwietnia 2012

Ciekawa i wartościowa lektura! "Poznaj swój głos" to książka, w mojej opinii, bardziej o naszym życiu emocjonalnym, niż o śpiewaniu, jednakże z całą pewnością warto po nią sięgnąć. Pozycja ta zawiera wiele cennych wskazówek i przemyśleń autorki dotyczących "wewnętrznego dziecka", które siedzi w każdym z nas. Pomimo tego, że z niektórymi tezami zawartymi w książce się nie zgadzam, polecam ją jako źródło cennej wiedzy i motywacji do pracy z samym sobą!

enhap | 2016-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2016

Przepotężne i mocne kompendium wiedzy. Właśnie - głównie - psychologicznej. Niektóre fragmenty czytałem ze łzą w oku. I chociaż mam już lata pracy terapeutycznej, z bardziej praktycznym podejściem nie miałem do czynienia. Zwłaszcza jeśli chodzi o pracę wokalną, którą niegdyś byłem dość zainteresowany.

Książka mimo swojej mikro objętości i wielkości broszurki prezentuje potencjalnie bardzo dobrą metodę pracy z człowiekiem. Nie tylko z głosem, ale także i z wewnętrznymi problemami. Autorka nie nadaje sobie łatki psychologa, często też wspomina o tym, że osobny terapeuta może być potrzebny. Jednak zadaje precyzyjne i trafne pytania.

Podsumowując mocna książka, otwiera nowe perspektywy. I mało kto spodziewałby się od kobiety, która pracuje z głosem, że pokaże mu tak silne powiązanie jego doświadczeń, emocji i...tego jak to wyraża. Między innymi właśnie dźwiękiem i mową.

Polecam z całego serca... jak i głosu :)

mila | 2016-04-02
Przeczytana: 2015 rok

Dobra, rozwijająca książka. Wydaje mi się, że to taki typ książki, który trafia w ręce czytelnika tylko wtedy, kiedy ten wie, że potrzebuje ją przeczytać (np. z czyjegoś polecenia).
Autorka balansuje pomiędzy nauką świadomej "obsługi" głosu a psychologią. Czasami wydawało mi się, że wykracza poza swoje kompetencje, ale... czemu nie? Skoro to działa.

drapichrustka | 2016-11-11
Na półkach: 2016, Przeczytane

Po "Poznaj swoj glos" siegnelam spodziewajac sie kolejnego podrecznika do emisji glosu. Jakie bylo moje pozytywne zaskoczenie, kiedy okazalo sie, ze ksiazka w sposob nieszablonowy podchodzi przede wszystkim do zrodla problemow z glosem, ktore najczesciej leza w naszym dziecinstwie i relacjach z rodzicami. Nasz glos jest lustrem dla naszych emocji. Nieszczery wyraza rozdzwiek miedzy tym kim probujemy byc a tym jacy naprawde jestesmy. Wazne jest odkrycie zrodla problemow z glosem i odpowiednia praca z nim. Ksiazka zawiera przyklady pracy z glosem i tzw. wewnetrznym dzieckiem. Jeszcze lepsze efekty mozemy osiagnac uczestniczac w warsztatach z Aneta Lastik, ktore goraco polecam :)

42n4 | 2014-07-09
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mówi o własnym głosie, własnym dziecku, które należy wysłać do kąta i wydorośleć...

kretek | 2017-01-23
Małgosia8891 | 2017-01-16