Niezbity dowód. Metody wykrywania zbrodni

Bodies of Evidence
83-7319-010-4
Inne
karola9696

NIEZBITY DOWÓD To niezwykle interesująca historia kryminalistyki. Opisuje powstanie i wykorzystanie naukowych metod badania stosowanych przez organy ścigania do rozwiązywania najcięższych zbrodni takich, jak: odcisków palców, śladów krwi, ran postrzałowych i zadanych nożem, analizy DNA czy wykrywania trucizn. Na kartach tej książki czytelnik spotka przebiegłych morderców, genialnych naukowców i upartych policjantów.

Gabriela | 2014-09-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Kocham tę książkę! Kryminalistyka bez owijania w bawełnę. I jeszcze te obrazki.. Polecam :)

Paula | 2015-05-04

8/10

Rewelacyjna książka ! Jeżeli jesteście ciekawi świata kryminalistyki , to bardzo polecam tą książkę ! Znajdziecie tu informację ta temat balistyki , daktyloskopii , śladów krwi , wszelkiego rodzaju trucizn itp.

PS. Książka jest przeznaczona dla osób dorosłych , ale wydaję mi się , że może czytać ją młodzież powyżej 15 roku życia.

MrocznyRufus | 2016-03-08
Przeczytana: 20 listopada 2015

Może dziwnie to zabrzmi, ale czytając "Niezbity dowód" czułem się podobnie jak podczas lektury "Świata Wiedzy" w dzieciństwie... tyle, że zamiast zdjęć i ciekawostek dotyczących zwierząt, piramid i innych roślinek są tu fotografie ukazujące zwłoki, miejsca zbrodni, obrażenia ofiar, itp. a w ramkach "czy wiesz, że..." znajdują się m. in. historie znanych seryjnych morderców. Książka jest bardzo treściwa i bogato ilustrowana. Autor starał się przynajmniej pobieżnie opisać każdą dziedzinę kryminalistyki i w efekcie pozycja ta traktuje o wszystkim i o niczym.
Czasami autor wrzuca jakieś ciekawe konkrety w stylu "jeśli gardło jest poderżnięte równomiernie na obu końcach to doszło do morderstwa, a jeśli nierównomiernie to do samobójstwa" albo "jeśli ciało po upadku leży 3 metry od budynku a nie 2 to wskazuje czy osoba sama skoczyła czy ktoś jej pomógł" (luźne parafrazy)- jednak specjalista potraktowałby te wskazówki z przymrużeniem oka.
Na pewno "Niezbity dowód" stanowi...

Rafał | 2011-09-17

Książka warta polecenia. Ciekawe przykłady spraw kryminalnych, analiza nowoczesnych metod wykrywania przestępstw.

NatsuoRei | 2012-11-22

Książka godna polecenia każdemu, kto interesuje się sposobami wykrycia sprawców przestępstw. Opisane przypadki, opatrzone zdjęciami w niezwykły sposób pokazują nam różne aspekty prowadzenia śledztwa i badania śladów na miejscu zbrodni.

torbozone | 2016-10-25
Dzasta | 2016-08-27