Sex lives of the Popes
83-87864-25-0
papiestwo, Watykan, obyczaje,
historyczna

Z pewnością historia Kościoła chrześcijańskiego nie jest tak nieskazitelna, jakby się wydawało. Zwłaszcza papieżom postawić można wiele zarzutów. Dlatego też nie bądźmy wielce zdziwieni, gdy czytając tę książkę, dowiadywać się będziemy nieznanych, sensacyjnych, a czasem wręcz bulwersujących szczegółów z życia intymnego biskupów Rzymu.

źródło opisu: Od Wydawcy

źródło okładki: http://taniaksiazka.pl/

Meszuge | 2016-09-15
Przeczytana: 15 września 2016

Czy książka ta napisana jest tendencyjnie? Zależy, co rozumie się przed tendencyjność, bo może to być twórczość nieobiektywna, a nawet stronnicza, ale może to również oznaczać tylko podporządkowanie dzieła pewnej idei, myśli przewodniej. W tym drugim znaczeniu tendencyjność jest oczywista i zawiera się w samym tytule – jest to historia życia seksualnego ludzi, którzy, z założenia, życia seksualnego wieść nie powinni, i według Kościoła katolickiego takowego nie mieli, a nie historia papiestwa w ogóle.

Wydaje mi się, że autor potraktował temat zbyt pobieżnie, ograniczając się do lapidarnego opisu co większych skandali, ale z drugiej strony nie jest wykluczone, że dokumentów opisujących pierwszych półtora tysiąca lat chrześcijaństwa za wiele do naszych czasów nie dotrwało.

Zaskoczyła mnie skala zagadnienia – dotąd naiwnie sądziłem, że w każdym stadzie może się znaleźć jedna czy druga czarna owca, ale wychodzi na to, że w tym stadzie czarnych owiec (bo to powszechne nieomalże żony,...

Hubert Lewiński | 2012-04-17
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 17 kwietnia 2012

Cóż mogę powiedzieć? Tytuł od razu przykuł moją uwagę z racji tego, że zawsze miło jest się zapoznać z dwulicowością gniazda hipokryzji jakim jest kościół katolicki. Książka rewelacyjna nie jest, aczkolwiek nie można jej zarzucić przystępnego języka i dużej ilości informacji o praktykach, nie tylko seksualnych, papieży, wysokich kardynałów i całej tej sitwy wokół Piotrowego Tronu. Duża ilość informacji jest jednakże również minusem, a to z tego powodu, że papieży było wielu, jeden drugiego w zboczeniach, hipokryzji i okrucieństwie przeganiał i duża część książki to swego rodzaju... kalendarium, gdzie konkretną postać opisują 2 - 3 zdania. Niemniej lektura książki radowała moje serce, gdy dowiadywałem się o kolejnych uczynkach ludzi, którzy mieli i nadal mają śmiałość nazywać siebie autorytetami w dziedzinach moralności, etyki, czy dobrych obyczajów. Kolejna pozycja utwierdzająca mnie, iż kościół katolicki to hipokryzja przez takie duże H, że aż mam problemy sobie to wyobrazić.

krystyna kalinowska | 2012-03-07

Autor Nigel Cawthorne ukazuje Zycie biskupów Rzymu od św. PIOTRA do czasów obecnych.
Dobrze się czyta i można wiele się nauczyć....

anamcharka | 2013-09-06
Przeczytana: 06 września 2013

jeden wielki potok informacji. całkiem ciekawe, ale właściwie wiedza bardzo ulotna, o ile ktoś nie wdroży się bardziej.

Ana Różyczka | 2015-11-11
Przeczytana: 16 września 2015

Opis praktyk jak z ojca na syna przekazywana jest władza nad państwem.
Do czego służyły pałace i klasztory, dlaczego stolica apostolska została przeniesiona do Avinion? Czy istniała papieżyca i jakie kobiety miały władzę w Rzymie?
Dla osób, które chcą zrozumieć, dlaczego kler chce rządzić i na czym ta władza polega.
A.

Suarrilk | 2014-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Nie wiem, czego to kwestia: oryginału, przekładu czy e-booka, który czytałam, ale faktem jest, że książkę czytało się ciężko. Temat ciekawy, za to narracja chaotyczna, a błędy językowe, niespójności stylistyczne i merytoryczne sprawiają, że łatwo pogubić się w lekturze. Dobrze, że jest krótka.

Cziki | 2017-11-12
Ola | 2017-08-23