Jeśli nie miłość

2009-01-01
978-83-245-7846-7
Urszula Gardner
małżeństwo miłość powieść

"Jeśli nie miłość" to zbiór sześciu opowiadań, sześciu różnych kobiet, które w różny sposób przeplatają się ze sobą. To książka, którą powinna przeczytać każda kobieta. Matka, córka, babka, wnuczka. Wiek nie ma tu znaczenia. Autorka porusza problemy, z którymi na co dzień boryka się wiele kobiet, każda z nas. Miłość, małżeństwo, romans, zdrada, aborcja to tylko niektóre z nich. Każda historia to inny dramat i inna walka. Książka króciutka i jakoś specjalnie mnie nie porwała. Mimo to można pokusić się o przeczytanie.

Miałam nadzieję na coś lepszego, ale też nie rozczarowałam się zbyt mocno. Jakoś tak, ta przewijająca się lekka melancholia do mnie nie przemawiała, i mnie trochę dołowała. Mimo to książka jest bardzo dobrze napisana i elementy świetnie się ze sobą komponują. A hitorie 5ciu kobiet w ciekawy i umiejętny sposób pomiędzy sobą przeplatają i łączą w ciekawą całość. Dlaczego książka jest dobra? Bo opowiada o tym jakie na prawdę jest życie jeśli chodzi o miłość albo i jej brak. Jak często wyglądają małżeństwa, które z pozoru tylko wyglądają na szczęśliwe. Jak życie potrafi się układać, rozkładać, psuć a potem mimo to znajduje się w nim mniejszy bądź większy sens. Warto przeczytać.

Książka nie ma tego czegoś... trochę się przy niej męczyłam; chyba zawiera zbyt wiele różnych szczegółów;

• Domowa biblioteczka
  • Wymienię
  • BOOK * Na półce * To See

Dodaj cytat z książki Jeśli nie miłość