Prześpij się ze mną

Wydawnictwo: Albatros

Rząd to takie Hollywood dla brzydali stwierdza bohaterka i autorka książki, Jessica Cutler, była stażystka na Kapitolu. Pracownica biura jednego z senatorów, amerykańska Anastazja M. , nie ma nic do ukrycia. Jej powieść, publikowana wcześniej w postaci internetowego blogu, wywołała popłoch wśród waszyngtońskich elit.

książek: 2085
Aneczka | 2014-05-06
Przeczytana: 05 maja 2014

Jacqueline Turner to alter ego Jessiki Cutler, autorki publikacji. Jest młodą stażystką na Kapitolu, wcale nie olśniewa urodą, a nie może opędzić się od mężczyzn. Gdzie tkwi sekret jej popularności? Być może wynika to z absolutnie rozrywkowego stylu życia, jaki prowadzi. Ma dwadzieścia pięć lat i zupełnie niedojrzały stosunek do świata. Zachowuje się jak rozkapryszony dzieciak, który pragnie, aby wszyscy robili, co tylko sobie wymarzy, nie mając na względzie ich uczuć. Bierze narkotyki, nadużywa alkoholu, uprawia seks grupowy. To jedynie część pakietu, który oferuje. Sprawia wrażenie osoby dumnej z siebie, a także ze sposobu, w jaki się urządziła w Waszyngtonie.

Z łatwością dziwki oddaje się bez wyjątku każdemu mężczyźnie, byle tylko dysponował poważną gotówką i okazał zainteresowanie. Z Fredem nawiązuje romans za pieniądze, raz w tygodniu dostaje tzw. kieszonkowe. Dwukrotnie dokonała aborcji, ale nawet przez moment nie zastanawia się nad tym, co to rzeczywiście oznacza. Przecież...

Bellatrixx | 2013-05-02
Przeczytana: 01 maja 2013

Trudno jest mi ocenić tę książkę, bo opisuje ona życie osoby rzeczywistej. Nie wiem czy mam prawo osądzać kogokolwiek, nawet jeśli ten ktoś prowadzi życie daleko odbiegające od norm moralnych. Dlatego powiem tylko, że książka mnie zainteresowała, ale jej treści absolutnie nie pochwalam. Przeczytałam w Internecie, że Jessica Cutler obecnie jest mężatką, a nawet ma dziecko. Gdybym mogła, pewnie pogratulowałabym jej, że zachowała twarz i ułożyła sobie życie na nowo. Natomiast czy powieść jest warta polecenia? Można ją przeczytać, ale tylko wtedy, jeśli jest się gotowym spojrzeć na świat z innej perspektywy, rzekłabym poligamicznej... ;)

MaGosia88 | 2010-08-03
Przeczytana: czerwiec 2010

Przeczytałam jednym tchem!
Polecam ;-)

Lemma | 2010-11-27
Przeczytana: 22 listopada 2010

„Prześpij się ze mną” to prawdziwa historia dziewczyny zatrudnionej na Kapitolu i jej bujnego życia erotycznego. Jackie jest po studiach i przeprowadza się z Nowego Jorku do Waszyngtonu, by tam pracować. Mieszka z koleżanką, a praca, którą otrzymuje jest nudna i mało wymagająca. Jackie, dziewczyna towarzyska i otwarta jak się zdaje od zawsze, szybko nawiązuje krótsze i dłuższe relacje damsko-męskie, czasem kilka naraz. W końcu znajduje sobie mężczyzn wspomagających ją finansowo. Po rozstaniu z narzeczonym pozostawionym w Nowym Jorku, bohaterka książki nie chce się zakochiwać, tylko używać życia, dobrze się bawić i naciągać mężczyzn na drinki i prezenty. Niespodziewanie pojawia się ktoś, kto budzi w niej cieplejsze uczucia. Niestety, lada dzień światło dzienne ujrzy blog prowadzony przez znudzoną pracownicę Kapitolu, ze szczegółami opisujący jej przygody erotyczne z ludźmi związanymi z Kapitolem. Czy Marcus wybaczy Jackie to, jaki tryb życia prowadziła, nawet podczas ich związku?...

Ewa | 2010-12-10
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 09 grudnia 2010

Kiedy zaczynałam czytać książkę "Prześpij się ze mną" nie oczekiwałam, że historia tam opowiedziana będzie na miarę nagrody Nike. Ale to, co dostałam, nie nadawało się nawet na opowiadanie do brukowca. Beztroskie życie, narkotyki, alkohol, przygodne kontakty seksualne - to tylko niektóre z nawyków głównej bohaterki, tudzież narratorki powieści. Jej podejście do życia, do głównych wartości, ambicje, a raczej ich brak był tak rażący - przynajmniej dla mnie - że niemożliwe było wczucie się w sytuację i jej problemy, patrzenie na świat jej oczyma. Ogólnie po przeczytaniu tej książki jedyne odczucie, jakie mi towarzyszyło to zniesmaczenie, tym bardziej, że jest to historia prawdziwa.
Ogólnie książki nie polecam. Dla mnie to była strata czasu.

Dominika | 2014-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

Książka bardzo ciekawa, pomimo z deczka nudnego początku wciągnęła mnie bardzo. Czytałam ją lekko i z wielką przyjemnością. (uwaga:spoiler) Pomimo tego, że koniec nie okazał się happy end'em wzbudził we mnie wiele pozytywnych emocji i zakończyłam ją z uśmiechem na ustach. Ucieszyłabym się bardzo gdyby autorka napisała drugą część bo bardzo wciągnęła mnie historia Jackie, jednakże nic mi o tym nie wiadomo :c Gorąco polecam!

Magdalena | 2015-11-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Początek być może nie zachęca za bardzo, ale opowieść po chwili wciąga niesamowicie i czyta się ją szybko i przyjemnie :)

Ania | 2014-08-16
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Czytało się przyjemnie. Aczkolwiek nie powaliła mnie na kolana.

Karolina | 2013-03-28
Przeczytana: 29 marca 2013

Osobiście nie przypadła mi do gustu...

judyta | 2012-03-07

Polecam !!