Manuskrypt Chancellora

Seria: Sensacja
Wydawnictwo: Amber
The Chancellor Manuscript
Leśny_ludek

Inver Brass - to najpotężniejsze tajne sprzysiężenie, kontrolujące przeszłość i przyszłość świata. Ten, kto mu się przeciwstawi - ginie. Ten los spotyka nawet J. Edgara Hoovera, wieloletniego szefa FBI. Jedynym problemem dla Inver Brass pozostaje odnalezienie słynnych teczek Hoovera, zawierających kompromitujące dokumenty. Peter Chancellor, początkujący naukowiec, zaczyna badać pewne fakty z przeszłości, do opublikowania których nie mogą dopuścić tajemniczy władcy świata. Sprzysiężenie postanawia jednak wykorzystać dla siebie pisarski talent Chancellora...

Paco | 2015-03-14
Na półkach: Przeczytane, LUDLUM
Przeczytana: 2015 rok

Szaraczki jak my też pokonują wszechmocne zło. Kolejny przykład zwykłego obywatela od którego jest zależne jutro świata. Nie straszny mróz na dworze,gdy z herbatką,w ciepłych skarpetkach zagłębimy się w ten świat :)

Roman Dłużniewski | 2016-12-21

Mam tę książkę pod nieco innym tytułem - Manuskrypt Chancellora. O tajnym archiwum Hoovera do dziś krążą legendy. Ono istniało naprawdę. Ludlum popuścił wodze fantazji i wpasował w to wszystko Inver Brass. Czy takie stowarzyszenie mogło istnieć ? Pewno tak. A nawet jeśli nie, to dobrze, że Ludlum je wymyślił. Książkę czyta się znakomicie.

Paco | 2015-03-12
Na półkach: Przeczytane, LUDLUM
Przeczytana: 2007 rok

Istny kocioł teorii spiskowych.

mangusta | 2018-07-31
Przeczytana: 2016 rok

na temat tajnych archiwum narosło wiele mitów. Autor doskonale odnajduje się w jednym z nich.

Whoresbane | 2017-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2017

Akcja w pełnej krasie, świetna powieść trzymająca w napięciu od początku do końca. Rozpoczyna się mocnym wejściem - tajna organizacja podejmuje udany zamach na J. Edgara Hoovera i przejmuje połowę jego teczek personalnych zawierających brudy na znane osobistości. Zawiązuje się intryga, pisarz Peter Chancellor zostaje zmanipulowany do napisania książki o zamachu i teczkach. Nie wie, że został mimowolnie przynętą na właściciela połowy zaginionych teczek, który będzie chciał go usunąć by prawda nie wyszła na jaw.

Polecam

skompel | 2010-12-05

Książka warta uwagi , fabuła bardzo ciekawa , trochę przykry i początkowy przebieg wypadków związanych z bohaterem (wypadek itd.) aczkolwiek jego przygoda i zakończenie są wprost genialne.Robert Ludlum to geniusz książek tego gatunku.

Przemek | 2014-08-10
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Miłe, niezobowiązujące czytadło. Ciekawa historia, interesująco opisana, wciąga ale przez głowę przelatuje ekspresowo szybko.

Ewa | 2013-03-04

Przeczytana dawno, dawno temu...
Warta każdego przeczytanego słowa i poświęconego czasu.

poprostuklaudia | 2017-10-29
Przeczytana: wrzesień 2017

Peter Chancellor został w pewien sposób naznaczony. Już kiedyś próbował poruszyć temat niewygodny, ale odciągnięto go od tego. Po latach to wraca. Atakuje go prawda zmieszana z intrygą. Zostaje wciągnięty w wydarzenia, nad którymi myśli, że panuje. Mylnie. A wszystko to opisuje w swoich notatkach, które mają stać się w przyszłości najbardziej poczytną książką.
Uwielbiam Ludluma. To jak buduje akcje, jak wszystko jest niejasne i nieuchwytne. Jak jedno wydarzenie odwraca wszystko do góry nogami, aż sama nie wiem jak się nazywam. Polecam mocno, bo książka wciąga!

anna | 2016-03-17

Trochę naiwna fabuła i wszechwiedzący główny bohater, ale ogólnie da się przeczytać.