Leksykon mniejszości niemieckiej w województwie śląskim w latach 1922-1939. Zarys dziejów, organizacje, działacze

Wydawnictwo: Śląsk
83-7164-360-8
historia
Wilczek

"Leksykon..." zawiera 239 haseł, którym nadano łaciński układ alfabetyczny, skonstruowany w oparciu o nazwy poszczególnych organizacji, przy czym zawsze jest to nazwa w oryginalna w języku niemieckim. Za organizację mniejszości niemieckiej przyjęto każde stowarzyszenie, związek, zrzeszenie, których członkami byli mieszkający w latach 1922-1939 w II Rzeczypospolitej Niemcy i które statutowo określały jako cel swojego działania reprezentowanie interesów ej grupy narodowej.

Wilczek | 2010-07-20
Na półkach: Śląsk, Przeczytane, Mam