Kuchnia kresowa z Podlasia

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Benkowski
83-89753-31-6
Kuchnia, kresowa, Podlasie
dona

Książka ta to zbiór 250 przepisów kulinarnych sięgających tradycji Wileńszczyzny, Grodzieńszczyzny i Podlasia, przepisów wciąż żywych na współczesnych polskich Kresach. Kresowe receptury kulinarne są charakterystyczne dla obecnej Polski północo-wschodniej, a potrawy przygotowane w oparciu o nie zachwycają bogactwem smaku i łatwością przyrządzania. Kresowy charakter receptur tworzy specyfika regionu – jego historyczna wielokulturowość przeplatana bogatą tradycją kuchni muzułmańskiej, żydowskiej, polskiej, litewskiej, białoruskiej i ukraińskiej. Kuchnia kresowa wyróżnia się spośród innych wydawnictw o charakterze kulinarnym swoją oryginalną tematyką. Książkę cechuje staranność opracowania merytorycznego i graficznego, bogactwo fotografii, wysoka jakość druku i oprawy.

Joanna | 2015-03-03
Przeczytana: 22 marca 2015