Dzieje łakomstwa i obżarstwa

Adrianna Ewa Stawska Wydawnictwo: Wydawnictwo harde Seria: Beszamel poleca popularnonaukowa
Wydawnictwo harde
kulinaria inne literatura popularno - naukowa
popularnonaukowa
Beszamel poleca
kulinaria inne literatura popularno - naukowa

Ciekawe połączenie przepisów i anegdotek kulinarnych

Nie nastawiałam się na wielkie naukowe dzieło i to było dobre podejście. Przyjemna lektura, która zdecydowanie może narobić smaka na więcej. Kilka przepisów na pewno spróbuję, dania okraszone anegdotami i smaczkami ,i chce się więcej w samie trochę niedosyt, ale pozytywny.

Tytuł zapowiadał co innego, niż znalazłam w środku. Spodziewałam się, że poznam zwyczaje żywieniowe ludzi w poszczególnych epokach. A co dostałam? Pewnego rodzaju książkę kucharską, wzbogaconą krótkimi anegdotami o ludziach, którzy wpłynęli na kuchnię w niektórych krajach. Niektóre przepisy nawet interesujące, ale to nie to, czego oczekiwałam.

Pozycja zapowiadała się bardzo ciekawie - ot spacer przez epoki, okraszony przepisami i anegdotami na temat kulinariów albo postaci z nimi związanych. W trakcie czytania zaczęłam się zastanawiać co kierowało autorką, żeby wybrać taki, a nie inny temat, czasami książka była dosyć chaotyczna.

Raziły niestety literówki - mnożyły się błędy w odmianie, zjedzone końcówki...

Jak dla mnie jest to książka w rodzaju Podróży Roberta Makłowicza. Autorka Adrianna Stawska-Ostaszewska zabiera nas na wycieczkę po przeróżnych epokach w dziejach świata. Dzieli się popularnymi przepisami tamtych lat. Nie ukrywam, że niektóre brzmią apetycznie i niewykluczone, że sam skorzystam z któregoś. Marzy mi się chłodnik hiszpański…, który jest podobno...

• E-book - chcę kupić
  • 2020
  • Legimi
  • 02. Epub?
  • Biografie. Na faktach.
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Dzieje łakomstwa i obżarstwa