10 Błędów Popełnianych Przez Dobrych Rodziców

Tłumaczenie: Aneta Fita
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
10 Most Common Mistakes Good Parents Make: And How to Avoid Them
83-60083-78-9
dzieci, rodzice, wychowanie, błędy
Anna

Mimo że rodzice pragną jak najlepiej wychować swoje dzieci, czasem popełniają poważne błędy wychowawcze. Kevin Steede w tym mądrym i praktycznym poradniku opisuje metody radzenia sobie w sytuacjach, które wydają się nie do pokonania. Opierając się na własnych doświadczeniach (autor jest ojcem kilkuletniej dziewczynki), omawia najczęstsze błędy popełniane w postępowaniu z dziećmi. Zwraca rodzicom uwagę, że dzieci należy kochać takimi, jakie są, a nie realizować poprzez nie własne marzenia i zaspokajać swoje ambicje. Nie tylko wymienia błędy wychowawcze, ale też radzi, jak je naprawiać oraz jak rozwijać zdrowe relacje między dorosłymi i ich dziećmi. Robi to w sposób przyjacielski i spontaniczny. Lektura książki uzmysławia nam, że każdy z nas może być wspaniałym rodzicem. Trzeba tylko chcieć poświęcić trochę więcej uwagi dzieciom, ich problemom, troskom i radościom.

CicheBaBum | 2016-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2016
dagmaragie | 2013-10-10
Przeczytana: 10 października 2013

Ciekawy, rzeczowy poradnik. Pomocny szczególnie dla rodziców nastolatków, jednak autor zadbał także o części zagadnień przydatnych i w wychowaniu kilkulatków. Niektóre, kluczowe zasady nadają się do zapisania i w razie potrzeby wracania do nich - są interesujące, a nie zawsze intuicyjne (co z kolei często zdarza się w podobnych publikacjach). Książka uczy przede wszystkim otwartości na dialog z dzieckiem, zachęca do przyjrzenia się swoim metodom wychowawczym, a dzięki opisywaniu konkretnych przypadków wyraźnie sugeruje sposoby na ich skorygowanie.

Olinka | 2013-01-13
Przeczytana: listopad 2012

Typowy poradnik dla rodziców. Głównie dla rodziców starszych dzieci, aczkolwiek niektóre rady można wykorzystać wcześniej. Generalnie książka zawiera sporo mądrych porad, które uświadomiły mi,jak moje słowa, gesty,zachowania mogą wpłynąć na psychikę mojego dziecka i jego postępowanie. Część porad zastosowałam i uważam, że zdecydowanie działają.

Małgorzata | 2016-01-31

Kilka dobrych porad dla rodziców.

Myszak | 2014-05-01
Przeczytana: sierpień 2014