10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców

Okładka książki 10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców Kevin Steede
Okładka książki 10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców
Kevin Steede Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
10 Most Common Mistakes Good Parents Make: And How to Avoid Them
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2007-01-01
2000-01-01
Aneta Fita
dzieci rodzice wychowanie błędy

Książka nie zestarzała się mimo lach. Typowa dycha, która pomoże w ujarzmieniu żywiołów panujących w rodzinie.
Telewizor zamienił się na YouTube, ADHD na SI, sprzątanie z odkurzacza na roombę, ale problemy te same. Ja wyciągnąłem lekcję z książki i będę stosował carpe diem z dziećmi, narady rodzinne, dialog wewnętrzny dla zwalczenia fobii. Must have każdego rodzica.

Dobry wstęp do rozmyślań o wychowaniu. Wymienione błędy są dość oczywiste, ale dość często popełniane przez rodziców. Przytoczone przykładowe dialogi są zbyt... idealne. Czasem ciężko taki poziom zrozumienia i współpracy wypracować na sali terapeutycznej, a co dopiero w domu. Rady zawarte w tej książce są dobre, namawiają do dialogu, aktywnego słuchania, otwartości na zmiany i szacunku dla innych. Czyta się szybko, a język jest prosty i przystępny. Chętnie podsunę tę książkę niektórym rodzicom moich podopiecznych.

Każdy rodzic pragnie wychować jak najlepiej swoje dziecko/dzieci. Czasem popełnia błędy.
Jak kochać dzieci takimi jaki są? Jak budować zdrowe relacje w rodzinie? Jak rozpoznać błędy, jak ich unikać i prostować?

Książka dla przyszłych rodziców, dla rodziców, nauczycieli i nie tylko.
Uczymy się całe życie :)

Książka dla przyszłych rodziców, dla rodziców, nauczycieli i nie tylko.
Uczymy się całe życie :)

Krótka, psychologiczna lektura. Może w jakimś stopniu zainteresować czytelnika tematem, ale nic ponadto - wszystkie zagadnienia zostały ujęte moim zdaniem dość powierzchownie. Nie zaszkodzi, a może troszkę pomóc... Niemniej, aby naprawdę zagłębić się w tę tematykę, polecałbym inne -pełniejsze - opracowania.

Kilka dobrych porad dla rodziców.

Kilka dobrych porad dla rodziców.

Ciekawy, rzeczowy poradnik. Pomocny szczególnie dla rodziców nastolatków, jednak autor zadbał także o części zagadnień przydatnych i w wychowaniu kilkulatków. Niektóre, kluczowe zasady nadają się do zapisania i w razie potrzeby wracania do nich - są interesujące, a nie zawsze intuicyjne (co z kolei często zdarza się w podobnych publikacjach). Książka uczy przede wszystkim otwartości na dialog z dzieckiem, zachęca do przyjrzenia się swoim metodom wychowawczym, a dzięki opisywaniu konkretnych przypadków wyraźnie sugeruje sposoby na ich skorygowanie.

Typowy poradnik dla rodziców. Głównie dla rodziców starszych dzieci, aczkolwiek niektóre rady można wykorzystać wcześniej. Generalnie książka zawiera sporo mądrych porad, które uświadomiły mi,jak moje słowa, gesty,zachowania mogą wpłynąć na psychikę mojego dziecka i jego postępowanie. Część porad zastosowałam i uważam, że zdecydowanie działają.

polecam

polecam

• Poradniki
  • Psychologia
  • Wychowanie
  • Sprzedane
  • 2007

Dodaj cytat z książki 10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców