Co to jest wątośle? czyli Najśmieszniejszy przewodnik po Krakowie

Wydawnictwo: Nowy Rynek
kraków, turystyka, wilq
satyra
asia

Ambicją Autorów niniejszej książki jest opowiedzenie o tym wyjątkowym miejscu - Krakowie - własnej historii. Z dystansem obserwatorów spoza Krakowa i humorem, jakiego rodowitym krakusom nigdy nie brakowało.

| 2010-08-17
Na półkach: Przeczytane, Moje!, 2010
Przeczytana: 16 sierpnia 2010

Bracia Minkiewicz są znani w pewnych mrocznych kręgach z tego, iż zajmują się dokumentowaniem przygód opolskiego superbohatera Wilqa. Dokumentacja ta ma postać komiksu, pięknego w swojej brzydocie, propagującego polski język w każdej, nawet podwórkowo-łacińskiej odmianie. Kiedy więc owi bracia biorą na warsztat Kraków – można się spodziewać wszystkiego…

Książeczka została podzielona na trzy części: Historię, Sześć największych atrakcji oraz Ciekawostki i praktyczne wskazówki. Na końcu cieszy oczy bardzo dobrze oddająca rzeczywistość mapa Krakowa. W tym momencie należy podkreślić, iż książeczka ta nosi podtytuł "Najśmieszniejszy przewodnik po Krakowie" i nie są to puste słowa. W historii pojawiają się dinozaury, jedną z atrakcji jest Szlak Indiany Jonesa, a w ciekawostkach można znaleźć hasło "spływ dmuchanych psów".

Dawno, dawno temu, w ramach akcji uświadamiającej, zostałam potraktowana przez Szyszkę komiksem Wilq. Niewzruszona moim przerażonym spojrzeniem kazała czytać dalej. I...

alga | 2010-12-25
Na półkach: O Krakowie, 2010, Przeczytane
Przeczytana: grudzień 2010

Jeżeli chcecie coś wiedzieć o Krakowie, a boicie się zapytać, w tej książce zapewne znajdziecie odpowiedź :)

Zabawna książka przedstawiająca Kraków inaczej niż ogólnodostępne przewodniki, jest niezbędną lekturą przed, w trakcie lub po wizycie w Krakowie.

Agata | 2016-09-18
Przeczytana: 18 września 2016

Książka na posiadówkę w tramwaju albo krótką podróż pociągiem, ale bracia Minkiewiczowie nie zawodzą. Przewodnik powinni przeczytać przede wszystkim krakusi - ja ubawiłam się po pachy.

PS: Gołębie to borsuki w przebraniu.

Agula22 | 2016-10-03
ania_och | 2016-09-22