Monty Python's Flying Circus - Just the words
monty python, humor
satyra

Zapis pierwszych 23 odcinków serialu "Latający cyrk Monty Pythona". Grupa Monty Python to specjaliści w rozśmieszaniu, oburzaniu, zawstydzaniu. Potężna dawka absurdu i groteski, całkowicie zamierzony brak logiki i łamanie wszystkich po kolei konwencji i tabu składają się na najbardziej charakterystyczne cechy twórczości grupy.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Tanya | 2011-10-03
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Mam, Klasyka
Przeczytana: 03 października 2011

Latający Cyrk Monty Pythona to klasyka. A każdy szanujący się fan absurdalnego poczucia humoru nieobliczalnych Anglików powinien mieć tę pozycję u siebie.
Jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z tymi wariatami, ich wygłupy nie zrobią na tobie najmniejszego wrażenia. Lecz jeśli nadal pamiętasz ich skecze puszczane niegdyś w telewizji, będziesz zachwycony.
Jest to pierwszy tom zawierający 23 odcinki. Ale za to jakie :)
Skecz w restauracji; Najzabawniejszy dowcip świata; Lekcja samoobrony; Martwa papuga; Piosenka drwala; Ministerstwo Głupich Kroków; Hiszpańska Inkwizycja; oraz wiele, wiele innych numerów.
Fantastycznie się czytało, czego życzę każdemu, kto zdecyduje się na wkroczenie w dziwny świat Latającego Cyrku.

Sławomir | 2013-11-02

Genialne. Oczywiście tylko dla osobników o zbliżonym poczuciu humoru. Osobiście spotkałem się z jak najbardziej nieudawanym zdziwieniem w oczach ludzi nie mogących pojąć co w tym takiego śmiesznego.

Ka_tarzyna | 2016-03-10
Na półkach: Przeczytane, A MAM

Dla wielbicieli programów i filmów - pozycja obowiązkowa. Można porównać 2 wersje tłumaczeń - programy w TV opracował Tomasz Beksiński, natomiast
książki - Elżbieta Gałązka- Salamon, która także opatrzyła je przypisami, bez których b. trudno zrozumieć dowcipy zawierające aluzje do najróżniejszych osób, utworów lub wydarzeń z kręgu kultury brytyjskiej. "Pythons are forever", można ich oglądać i czytać bez końca.

GGrape | 2014-03-20

Cudna to rzecz, gdy treść najśmieszniejszych gagów w historii jest przelana na papier. Cudnie jest śmiać się do siebie przekładając kolejne kartki papieru. Doskonale jest czytać człowieka o najdłuższym nazwisku i gubić się co linijkę. Trafiłem na nią przypadkiem, ale w takie przypadki nie wierzę. To musiało być przeznaczenie. Polecam z ręką na brzuchu, który boli od śmiechu.

dru | 2017-05-03

Dziwnie czyta się książkę po raz pierwszy gdy już zna się jej tekst z wałkowanych w kółko epizodów (bez napisów oraz z tłumaczeniem Tomasza Beksińskiego). Fan Pythonów powinien ją mieć u siebie, chociażby po to by od czasu do czasu posłuchać głosu w głowie, który mówi, gdy fan czyta. ;)

kamwitsta | 2011-06-26

Świetne dla tych, którzy pamiętają Cyrk wystarczająco dobrze, żeby go odgrywać w myślach przy czytaniu. Inaczej nie należy czytać, bo raczej tylko zniechęci – co byłoby stratą ogromną.

Barbra Szym | 2015-04-22
Przeczytana: 2010 rok

Myślę, że wszelkim fanom Pytonowcom nie trzeba wiele wyjaśniać. Rewelacja, spisana na papierze, dająca dodatkowe bodźce dla i tak już poszarganej wyobraźni. Kto raz zasmakował angielskiego humoru i nie dostał mdłości, pokocha go i będzie uwielbiał po kres swoich dni.

Piotr Przybylak | 2016-05-09

Przeczytana z dwadzieścia razy. Paradoksalnie śmieję się ciągle z tej samej beczki. Nie może być inaczej, "nad wszystkim czuwa rodezyjska policja."

Majesty | 2011-05-13
Przeczytana: listopad 2009