Ciekawostki naukowe, czyli czym błysnąć w towarzystwie

Tłumaczenie: Hanna Turczyn-Zalewska
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Fidgeting fat, exploding meat & gobbling whirly birds and other delicious science moments
83-7404-016-5
poradniki
Anna

W jaki sposób ruchliwość pomaga zrzucić wagę? Jak wykorzystanie materiałów wybuchowych sprawia, że mięso staje się bardziej kruche i pozwala zaoszczędzić 14 milionów dolarów rocznie? Czy z wiekiem nasze uszy naprawdę robią się coraz większe? Które zwierzę je najszybciej na świecie? Czy Internet wynaleźli wojskowi? Czy naprawdę każda gwiazda kina jest powiązana z Kevinem Baconem i czy może to przyspieszyć nasze połączenia internetowe? Czy facet nazwiskiem Murphy rzeczywiście sformułował tzw. prawo Murphy'ego? Dlaczego kanapka zawsze spada posmarowaną stroną do dołu? - ta książka odpowiada na najdziwniejsze pytania. Zabłyśnij w towarzystwie! Wykaż się wiedzą, intelektem i dowcipem!

introdukcja | 2015-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Książka ta jest zbiorem nieciekawych faktów podanych w mało przystępny sposób. Wiele informacji jest umiejscowionych chaotycznie w książce. Język pseudonaukowy, niezbyt miły w odbiorze. Miałam wrażenie, jakby autor książki chciał się wydać mądrzejszym, niż jest. Jest dużo więcej ciekawszych pozycji od tej.

Nioy | 2016-09-18
Karo | 2016-06-29