Opowieści o piratach

True Stories Of Pirates
Piraci
literatura faktu
Pistacia

Trzysta lat temu piraci byli władcami oceanów. Najsłynniejsi z nich zdobywali iście królewskie skarby. Jednak życie pirata było krótkie i ciężkie. Zebrano tu prawdziwe opowieści o trudach i bezwzględności pirackiego losu, o barwnych postaciach morskich rozbójników oraz o nieustraszonych ludziach, którzy postanowili ich ścigać.

[opis wydawcy]

Reminiscencja | 2015-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2015

Całkiem sympatyczna książka. Myślę, że najlepiej bawiłabym się gdybym znała ją jako dziecko, które zapatrzone było w Tomka Sawyera i jemu podobnych. Opowieści o piratach są sprawnie napisane - na tyle fascynujące żeby zainteresować każdego żądnego przygód dzieciaka, ale na tyle ugrzecznione, żeby rodzice nie musieli się martwić co czyta ich pociecha.

Pami | 2013-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2013

Opowieści o piratach czyta się szybko oraz milo. Jednak jak dla mnie jest to bardziej książka na dobranockę dla dzieci.

MaiTakeru | 2014-01-08
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2013, Historia
Przeczytana: 30 grudnia 2013

Tytułowe opowieści to kilkanaście dość krótkich epizodów, w większości rozgrywających się w okresie tzw. Złotej Ery piractwa. Każda z nich rozpoczyna się jak historia na dobranoc, tzn. od nakreślenia punktu wyjściowego w sposób typowo gawędowy; np. (przykład wymyślony) "Tego wieczoru na morzu wiał mocny wiatr, a na niebie zbierały się burzowe chmury. W takich warunkach ciężko jest żeglować po morzu, ale osoba X znała się na żeglowaniu jak mało kto." ...I dalej następuje opowieść o życiu/epizodzie z życia osoby X.

Słowem, lektura to lekka, ale i ciekawa, bo wybrane historie obfitują w przygody, czasem bardzo nietypowe. Oczywiście nie jest to nic wybitnie porywającego, ale przeczytać można, jeśli ktoś interesuje się tematem.

Plusem są też na pewno ładne, przejrzyste mapki z zaznaczonymi wyspami i portami, o których mowa w danej opowieści.

PS. Tak na zachętę: jeden rozdzialik dotyczy związanych z piratami przygód Miguela de Cervantesa! Powiem szczerze - nie wiedziałam, że ten...

Maryszka Chod | 2010-12-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Opowieści o piratach to jest, co lubię najbardziej. Jeszcze lepiej, gdy są one oparte na faktach i są jak najbardziej prawdziwe. Uwielbiam się dowiadywać, jak im się żyło wtedy, co nimi kierowało i dlaczego zostali piratami. A w tej książce można to wszystko znaleźć. Polecam fanom pirackich przygód ;) .

michael97 | 2017-04-03
Zaczytana_Aga | 2016-05-22