Życie po śmierci

Tłumaczenie: Maria Kowalska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Okolice Nieskończoności". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Diogenes
Mary T. reflects on the other side
83-7227-576-9
Agnieszka

Mary T.Browne posiada szczególny dar metapsychiczny - jest medium. Zajmuje się problemami śmierci w sensie metafizycznym. Miała wiele kontaktów z osobami, które odeszły bądź odeszły i wróciły, przekroczyły bowiem jedynie próg śmierci klinicznej. Autorka relacjonuje swoje doświadczenia, odchylając cienką zasłonę między światem fizycznym a duchowym.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: własne

Emsi | 2016-03-07
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 07 marca 2016

Czytałam już kilka podobnych książek, np. "Życie po życiu", "Potęgę podświadomości" i parę innych poradników.
Ta książka jest mądra. Nie ma tutaj tzw. czarowania ani innych bzdur. Jeśli chcemy, możemy wiele się z niej nauczyć. Na przykład tego, jak żyć, by lepiej czuć się z samym sobą, co robić, by niczego nie żałować. Browne uczy nas, jak ważne jest racjonalne podejście do spraw, które zwykle spędzają nam sen z powiek. Zwraca też uwagę na siłę pozytywnego myślenia, ale robi to dużo lepiej niż autor wspomnianej "Potęgi podświadomości", ponieważ nie pisze głupot, na których zamierza tylko zbić fortunę, a nastraja do lepszego podejścia do szarej rzeczywistości.

| 2014-02-24
Przeczytana: 2014 rok

Interesujące są sprawy życia po śmierci, śmierci klinicznej itp. Zawsze gdzieś mnie ciągnęło do takich książek. Sama nie wiem na ile ta książka jest optymistyczna a na ile nie. Część osób twierdzi, że zmarli nie mogą ukazywać się żywym, nie nawiązują z nami kontaktu. Ja raczej wierzę, że mogą. Czy prawo karmy jest w tej książce aż tak optymistyczne jak opisuje to pełna euforii autorka? powiem szczerze, że (gdyby wierzyć w tę "teorię") wyjaśniła by się sprawa naszego "deja vu", świadomości, że znamy dane miejsce chociaż nigdy w nim nie byliśmy, że znamy kogoś "całe życie".. Jeśli po śmierci faktycznie będzie nam dane rozpoznać bliskich - to jest to ogromna ulga.. Wszystko zależy od tego w co chce się wierzyć.

Małgorzata | 2016-05-18

Szczerze mówiąc, "nie mogłam zmordować" tej książki. Wypożyczyłam ją zaraz po śmierci mojego taty, liczyłam na inną treść.

charu | 2014-09-05

Ciekawe są sprawy związane z życiem po śmierci. Pewne teorie autorki wywołują ulgę a nawet euforię a niektóre wywołują lekkie przerażenie.
Polecam jako ciekawostkę.

FioletowyCukier | 2013-01-21

Kiedyś z nudów szperałam w książkach w pokoju rodziców. Wtedy nie bardzo chciało mi się iść do biblioteki. Oprócz "Nawiedzonego domu" znalazłam również tę książkę. W bardzo ciekawy sposób autorka tłumaczy istnienie życia po śmierci. Twierdzi, że dusza ludzka nie opuści ciała, póki nie zrobi tego, co ma do załatwienia. Bardzo ciekawe.

Amy | 2014-04-25
Przeczytana: 26 kwietnia 2013

Po przeczytaniu tej książki zaczęłam wszystko inaczej rozumieć. Chciałabym kiedykolwiek porozmawiać z autorka tego dzieła, które zmieniło moje życie !

Mateusz | 2014-11-19

Temat arcyciekawy, ale tezy i poglądy autorki... ekhm. Duchy w luźnych szatach, bo tak im wygodniej? Przedszkola dla małych duchów w zaświatach? Komedia.

Ingenium | 2015-10-20
Przeczytana: 2008 rok

Książka przeczytana przed laty, napisana ciekawie, ale obecnie nie wierzę w takie rzeczy. Pozwolę sobie zostawić bez oceny :)

rosseyjanes | 2013-05-22

Ja uważam, że jest to bardzo dobra książka jeżeli chodzi o książki tego typu przeważnie znajdują się w nich blachę historie o gadającej szafie i całość jest strasznie pusta, ta książka pokazuje piękną stronę śmierci..i tak na prawdę życia wiecznego, wędrówkę duszy...POLECAM!!

Krystal | 2011-07-02
Przeczytana: 30 czerwca 2011

Ciekawa książka, która odpowiada na wiele pytań, których odpowiedzi chcielibyśmy usłyszeć. Interesująca pod względem trudnego tematu: Czy istnieje życie po śmierci? Książka nie tylko dla wierzących.