Ciekawostki naukowe III: prawda czy fałsz?

Tłumaczenie: Dorota Kozińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ciekawostki naukowe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Great Myth Conceptions
978-83-7404-665-7
ciekawostki
poradniki
sipsam

Czy czarna skrzynka jest czarna? Kolejna dawka niesamowitych faktów ze świata nauki. Każda strona przynosi zaskoczenie! Bo kto by pomyślał, że deska klozetowa jest czystsza niż biurko, a wentylator tak naprawdę nie chłodzi pomieszczenia? Autor rozprawia się z obiegowymi opiniami na najróżniejsze tematy: od cellulitu, poprzez samobójstwa lemingów i trójkąt bermudzki po piramidy egipskie i...

Czy czarna skrzynka jest czarna?
Kolejna dawka niesamowitych faktów ze świata nauki. Każda strona przynosi zaskoczenie! Bo kto by pomyślał, że deska klozetowa jest czystsza niż biurko, a wentylator tak naprawdę nie chłodzi pomieszczenia? Autor rozprawia się z obiegowymi opiniami na najróżniejsze tematy: od cellulitu, poprzez samobójstwa lemingów i trójkąt bermudzki po piramidy egipskie i schizofrenię. To pozycja idealna dla wnikliwych obserwatorów rzeczywistości, którzy nie zamierzają zadowolić się mitami! Dowiedzmy się, skąd wzięło się przekonanie, że w chwili śmierci ubywa nam 21 gramów duszy, jaki jest związek pomiędzy czekoladą a trądzikiem oraz co siedzi w mikrofalówce... A także: czy to wszystko jest zapisane w gwiazdach?

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: empik.com