Księga tajemnic i rzeczy niezwykłych

Tłumaczenie: Monika Thiel
Wydawnictwo: Pandora Books
księga, tajemnic, rzeczy, niezwykłych
Inne

Northman | 2015-08-12
Przeczytana: 05 maja 2004

Ciekawa lektura z przymrużeniem oka (niektórych opisanych tu historii nie da się, nawet przy szczerych chęciach, traktować serio), a dla pasjonatów tajemniczych zjawisk nie lada gratka. Generalnie znakomicie odprężająca lektura. A do tego wciągająca;)

Abstrahując od poziomu wiarygodności książek takich jak ta, UWIELBIAM po prostu pozycje w stylu "Księgi tajemnic". Wychowałem się na serialu "Z archiwum X", więc nie powinno dziwić, że gdy widzę tego typu książkę, to ręce same mi się po nią wyciągają;) Czasu przeznaczonego na lekturę bynajmniej nie żałuję. Zaczytałem się na amen:), no i miło spędziłem czas - a przecież o to głównie chodzi.

Co do wiarygodności i nieuniknionych pytań w stylu "rzeczywistość czy fikcja?" każdy powinien ocenić to sam. W końcu każdy z nas wierzy w to, w co chce wierzyć;) To tak naprawdę nieważne - ważne jest to, że było co poczytać:)
Polecam.

Marysieńka | 2013-03-01
Przeczytana: 2007 rok

Do tej ksiązki wracam co jakiś czas, szczególnie gdy chcę się zdystansować od tego co racjonalne, wytłumaczalne, przewidywalne....
Bo "Księga tajemnic i rzeczy niezwykłych" przenosi nas w zupełnie inny wymiar - do światów równoległych, do zaświatów, opowiadając o zjawiskach i zdarzeniach, które zajmują miejsce w "Archiwum X". Samozapłon jako przyczyna kremacji ludzi, tajemnicze obrazy na szybach powstałe po burzy, zjawy, widma, niewyjaśnione zniknięcia i powroty, prorocze sny, dziwne zjawiska i potwory, tajemnicze miejsca na kuli ziemskiej i wiele innych zdarzeń zostało tu opisanych w krótkich rozdziałach pogrupowanych tematycznie.
Jest to bardzo przyjemna lektura dla wszystkich, którzy interesują się tym co dziwne, niewyjaśnione i tajemnicze.
Polecam.

Magdalena | 2013-05-28
Przeczytana: sierpień 2008

Przeglądając rodzinny księgozbiór znalazłam pozycję o bardzo ciekawym tytule: "Księga tajemnic i rzeczy niezwykłych". Wyborem i opracowaniem historii, które znalazły się w tej książce zajął się Thomas De Jean. O tej pozycji można by mówić bardzo długo, bo zawiera mnóstwo tajemniczych historii, które nie zawsze są wyjaśnione, rozwiązane... Powiem krótko: jest to wyjątkowa książka. Autor dokonał, w mojej opinii, doskonałego doboru opowieści. Nie ma tu miejsca na choćby niewielkie powtórzenia w opisywanych zjawiskach. To, moim zdaniem, stanowi siłę tej książki.

Najbardziej zaciekawiła mnie opowieść o bliźniaczym współodczuwaniu, które u głównych bohaterek było rozwinięte do tego stopnia, że to stało się przyczyną ich wspólnej, jednoczesnej śmierci.

Bardzo zachęcam do przeczytania tej oraz pozostałych tajemniczych opowiadań. Myślę, że sama też za jakiś czas do nich powrócę!

Pawlick | 2014-01-11

Fajna, ciekawa książka. Różne ciekawe, czasem wręcz niewiarygodne historie z całego świata. Właśnie czasami tak niewiarygodne, że brałbym je z przymrużeniem oka. Miło czytało się do snu, ale zwykle poruszany temat nie był wystarczająco rozwinięty. O każdym przedmiocie/wydarzeniu/osobie/miejscu szukałem później dodatkowych informacji w internecie.

Moim zdaniem zdjęcia bardzo by podniosły wartość owej książki. Tak czy owak polecam bo czyta się lekko i z zainteresowaniem :)

Szymon | 2012-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2012

Księga tajemnic i rzeczy niezwykłych to książka której potrzebowałem. Sporo materiału, rzeczy które są bardzo ciekawe i choć nie jestem w stanie uwierzyć we wszystko co w niej zawarte, to jet godna polecenia. Na pewno jeszcze do niej wrócę.

| 2015-04-17

Czytałem jak miałem paręnaście lat i wtedy przerobiłem ją w szerz i wzdłuż. Dziś może już mnie tak nie fascynuje, ale to fajny przegląd zjawisk dziwnych i legendarnych z całego świata, kryształowe czaszki Inków, wl Chupacabra, Sasquatch czy wirującee prądy magnetyczne po środku domu na pustkowiu. Żadne to dzieło, ale sprawnie naisane, a sama konstrukcja pozwala na czytanie tej książki w dowolnej chwili po otworzeniu w dowolnym miejscu.

michaltrudny | 2016-08-03
Antonina29 | 2016-05-22