Świętowanie Pana Boga. Z ojcem Jackiem Salijem OP rozmawiają Alina Petrowa-Wasilewicz i Jacek Borkowicz

Wydawnictwo: Znak
83-240-0043-7
religia
Snoopy

Ojciec Jacek Salij - duszpasterz i autor popularnych książek: Szukającym drogi, Pytania nieobojętne, Nadzieja poddawana próbom, z humorem opowiada o swoim życiu, problemach i nadziejach, a także o swojej największej miłości - o Bogu i Kościele. Jego wizja jest jasna i prosta, więc wszyscy rozumiemy Jego słowa, gdy mówi: "O Kościele nie powinno się myśleć jak o partii politycznej. Jeżeli ktoś jest gorącym zwolennikiem jakiejś partii, to bardzo stara się, by nie utraciła ona zwolenników, a w miarę możliwości - żeby się powiększała. Natomiast Kościół istnieje nie po to, żeby mieć zwolenników, lecz po to, by prowadzić ludzi do zbawienia, żeby być światłem świata i solą ziemi".

Wojciech Gołębiewski | 2014-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2014

Przedstawmy autorów: o. Salij /ur.1942/, dominikanin napisał „Ewangeliarz”, za co jestem mu niezmiernie wdzięczny, bo dzięki niemu, udawałem mądrego i znajomym, którzy po niedzielnej mszy zaszczycali moje progi, tłumaczyłem co usłyszeli w kościele. Nie mogli się nadziwić mojej mądrości, a ja w każdy kolejny niedzielny ranek uczyłem się następnej partii z o. Salija książki.
Petrowa-Wasilewicz, brak danych, wiem ino, że opublikowała cztery wywiady-książki z o.Badenim.
Borkowicz /ur.1957/, ukończył w 1986 r. ATK.
Moja ocena jest średnią oceną tekstu do str. 160 i od niej; jest również średnią ocen pytań i odpowiedzi. Mówi się, że nie ma głupich odpowiedzi, są tylko głupie pytania. I to się sprawdza, bo jak odpowiedzieć na pytania: /str.337/
„Dlaczego Pan Bóg dopuszcza, byśmy doświadczali bezsensu, króremu większość z nas jednak nie potrafi sprostać?”
Duża buta; ...