Wiara i teologia

Wydawnictwo: W drodze
wiara, teologia, religia, katolicyzm
religia
Ego_Sum

Jacek Salij OP udowadnia, że szukanie Boga jest powołaniem chrześcijanina. A jeśli Go szukamy, to powinniśmy rozumieć, czym jest wiara, aby zabezpieczyć się przed podejmowaniem błędnych tropów. Ojciec Jacek dzięki niezliczonym tekstom z dziedziny duchowości i teologii – przez wiele lat prowadził w miesięczniku „W drodze„ popularną rubrykę „Szukającym drogi”, która zaowocowała kilkoma wydaniami książkowymi – zyskał opinię dominikanina, któremu można zadać każde, nawet najtrudniejsze pytanie. W zbiorze Wiara i teologia autor mierzy się z zasadniczymi kwestiami. Dowiemy się, czy możliwa jest teologia poza Kościołem, czym jest światło wiary, jak również dlaczego Pan Jezus tak wiele się modlił.

źródło opisu: https://www.wdrodze.pl/opis,1442,Wiara_i_teologia.html

źródło okładki: https://www.wdrodze.pl/opis,1442,Wiara_i_teologia.html