Herbarz polski. Od średniowiecza do XX wieku

Wydawnictwo: L&L
historyczna

Zbiór około 4500 herbów wynik ponad 20 lat pracy Tadeusza Gajla. 550-stronicowe, kompletne jednotomowe dzieło, ze wspaniałym zestawem herbów, indeksem, podaniem źródeł, wydane w twardej oprawie i na luksusowym papierze. Zawiera 37 000 nazwisk i 55 ...

elsauria | 2017-01-09

O tak. Dobra poczciwa szlachecka brać! każdy z herbów dokładnie i skrupulatnie odnaleziony i umieszczony w tym tomiszczu! Pamietać należy że nie jest to zbiór zasad heraldycznych lub zasad tworzenia herbów tylko zbiór. Ów zbiór jest jedynym z tak pokaźną ilością nazwisk szlacheckich wraz z ich herbami. Resztę czyli historię o tym czemu jest taki a nie inny herb należy szukać dalej. Pozdrawiam brać Jacek Herbu Dulicz ;)

| 2013-07-19

Herbarz jak herbarz - gruba księga wypełniona wizerunkami herbów. Dobry papier, jak najlepsze wykonanie, naprawdę dobry herbarz, godny polecenia.

robertwołczaski | 2017-07-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

mam i korzystam od 6. lat..

shadows | 2013-11-17
Przeczytana: 2009 rok