Nowy herbarz polski

Wydawnictwo: Latarnia
historia
marpil

„Nowy herbarz polski” przygotowany przez Tadeusza Gajla obejmuje wykaz wszystkich nazwisk rodów szlacheckich Rzeczpospolitej Obojga Narodów, które zostały znalezione w wydawnictwach historycznych i genealogicznych oraz archiwach, dokumentach rodowych, spisach i innych dowodach materialnych. Wyliczono tu także rody, których herby nie są znane bądź też znana jest jedynie ich nazwa, ale brak wiedzy o ich wyglądzie. Publikacja zawiera herby zamieszczone na tablicach herbowych w kolejności alfabetycznej i z podstawowymi informacjami.
Elektronicznym uzupełnieniem tej publikacji jest stworzona przez autora wraz z Lechem Milewskim wyszukiwarka herbów, pozwalająca wyszukiwać herby po elementach składowych, nazwiskach i nazwach.

źródło opisu: latarnia.com.pl

źródło okładki: latarnia.com.pl