Meandry kultury, czyli galimatias nie tylko krakowski

Wydawnictwo: WAM
historyczna

Michał Rożek zabiera nas w pasjonujący świat historii, tym razem nie tylko krakowskiej. Poznamy tajemnice i zagadki przeszłości, barwne wątki kultury, chrześcijańską i europejską tradycję. Lektura dostarczy zarówno fascynującej wiedzy, jak i wielu emocji związanych z odkrywaniem szerzej nieznanych historii z dziejów Polski.

Katarzyna | 2016-08-21

Nieżyjący już niestety profesor Michał Rożek z właściwą sobie lekkością odkrywa tajemnice włócznie św. Maurycego, początków polskiego kardynalatu, historię procesji Bożego Ciała i na św. Stanisława, okoliczności chrztów królewskich synów, tajemnicę śmierci i czynności ostatecznych, przybliża osoby Grzegorza z Sanoka, Katarzyny Telniczanki, Mikołaja Wolskiego i Twardowskiego, archanioła Michał,a nawet Wandy, co nie chciała Niemca. A zapewniam, że to nie wszystko. Krótka forma charakterystyczna dla Rożka, a mnóstwo wiadomości. Polecam

Paweł Pistelok | 2017-03-20
Lenonowski | 2017-02-03