Siedem zasad udanego małżeństwa

83-233-2045-4
związek
poradniki
Robert

John Gottman zrewolucjonizował badania nad małżeństwem, wprowadzając ściśle naukowe metody dla niezwykle szczegółowej obserwacji zachowań par małżeńskich na przestrzeni wielu lat. Oto kulminacja dzieta jego życia: siedem zasad, które pomogą parom zbudować harmonijny i trwały związek. Dodatkowo wiele praktycznych kwestionariuszy i ćwiczeń. Siedem zasad udanego małżeństwa to idealny przewodnik dla wszystkich, którzy pragną wydobyć ze swojego związku to, co najlepsze.

allergicto | 2016-03-30

Od książki przede wszystkim odpychała mnie postawa nieomylności autora, miałam wrażenie jakby nieprawdziwym było wszystko to, co dotychczas przeczytałam z zakresu wiedzy o parach, ich trudnościach i sposobach na polepszenie jakości związków. Lekturę zalecono mi jako literaturę do zajęć z zakresu bliskich związków - to raczej chybiona propozycja, to zdecydowanie poradnik dla par, niż naukowa pozycja dla studentów.

giumishere | 2016-02-08
Na półkach: Przeczytane, Psychologia
Przeczytana: październik 2014

Czasami są takie sytuacje, gdy nie do końca czuje się człowiek szczęśliwy w związku, ale żywi nadzieją, że to minie, że gdy będzie mniej stresu w pracy, to się rozwiąże. Jak będzie dziecko, to coś się zmieni. Tak mijają miesiące, lata, a za wiele się nie zmienia. Są inne obowiązki, są inne priorytety... No i co robić?
Zazwyczaj niechętnie sięgam po poradniki, jednak zasady, które zaobserwowali i opisują Państwo Gottman, przemawiają do mnie. Z dystansem podchodząc do takiej literatury można nawet coś z niej wynieść.
Polecam ludziom, którzy czują się zagubieni w związku, nie wiedzą co się dzieje i gdzie się kierować, a do specjalisty udać się nie mogą/nie chcą. Oczywiście, żadna książka problemów nie rozwiąże ale być może zainspiruje, całkiem możliwe, że coś się stanie bardziej zrozumiałe.
W książce jest wiele ćwiczeń do wypełnienia w parach jak i samodzielnie. Polecam, nawet tak o dla ciekawości.

danaii | 2016-02-11
Przeczytana: kwiecień 2015

Jestem posiadaczem nowego wydania. Uważam, że książka jest dobra - zawiera wiele pomocnych ćwiczeń dla par.
Język, którym została napisana, jest czasem irytujący - szczególnie w początkowych rozdziałach autor zapewnia o skuteczności, unikalności swojej metody jako jedynej prawdziwej, co budziło we mnie niesmak i niezgodę. Jednak uważam, że warto zapoznać się z oznakami rozwodu oraz metodami, aby im zapobiec.
Na pewno do niej sięgnę jeszcze raz.

Dagma | 2016-12-28
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

Jeden z lepszych amerykańskich poradników :-)

Ilona2804 | 2018-03-13
Inga | 2017-08-28