fck

Powieść o fikcyjnym bohaterze - żołnierzu niemieckim, jednak oparta o prawdziwe wydarzenia mające miejsce w Festung Breslau.

ConQuERor | 2015-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2015

Książka, którą czyta się jak przesycony emocjami pamiętnik. Główny bohater to były żołnierz oddziału SS zakochany w Pauli. Książka jest wspomnieniem o niej, o dramatycznym rozstaniu zakochanych i mozolnej próbie odszukania dziewczyny. Opowieść, przez którą przemawia jakiś bezbrzeżny smutek i rozgoryczenie. Przedstawione są w niej dwa światopoglądy.
Kurta, który jest w stanie wyzbyć się człowieczeństwa w obliczu ślepego posłuszeństwa wobec rozkazów oraz Pauli, która nie godzi się na takie postępowanie: "nie możemy wiele zmienić, ale możemy dokonać wyboru". Parę dzieli przepaść. Są po dwóch stronach barykady. Mimo to wydaje się, że dla miłości odchłań ta nie ma znaczenia...ale czy aby na pewno?

urokdrobiazgow | 2013-03-24
Roksana | 2013-03-24