Waffen SS. Piekło na froncie zachodnim

Wydawnictwo: Amber
historyczna

Okryte najgorszą sławą dywizje Leibstandarte, Das Reich, Totenkopf, Hitlerjugend: ich operacje bojowe i zbrodnie wojenneSS. Ideologiczni fanatycy i bezlitośni funkcjonariusze posłusznie wypełniający rozkazy byli dla Hitlera podstawowym narzędziem sprawowania władzy. Nadzorowali policję, służbę bezpieczeństwa, wywiad, zajmowali kluczowe stanowiska w rządzie. Walczyli w szeregach oddziałów wojskowych jako żołnierze Waffen-SS, zbrojnego ramienia &&„,zakonu trupiej czaszki&&”,.Narodziny SS w latach 20., powstanie batalionu Leibstandarte Adolf Hitler elitarnej gwardii przybocznej Fhrera, chrzest bojowy podczas kampanii wrześniowej, triumf na Bałkanach, wyparcie aliantów z Grecji, obrona Normandii i ostatni kontratak w Ardenach &&–, wszędzie gdzie walczyły, jednostki SS budziły respekt przeciwników.Ilustrowana nieznanymi fotografiami książka przedstawia laury bojowe dywizji Waffen-SS, zdobywane na frontach południowej i zachodniej Europy, i ciemniejszą stronę ich działań: zbrodnie wojenne, jakich doborowe jednostki Hitlera dopuszczały się wobec partyzantów, jeńców wojennych i ludności cywilnej.

needforspeed | 2014-02-10

Jedna z najlepszych książek ukazująca jedną z najlepszych formacji w historii wojskowości. Świetnie i przejrzyście ułożono chronologicznie działania Waffen SS na froncie zachodnim. Dobry materiał do wszelakich prac na studiach, sam ją korzystam do obrony pracy licencjackiej i myślę że kiedyś także na magisterce, także polecam każdemu przeczytać kto się interesuje historią II WŚ..

PaniNibelungowa | 2016-02-11
Na półkach: Historia, Przeczytane

Ogólne kompendium wiedzy o jednostkach Waffen SS,od początku do końca,z naciskiem na wydarzenia na froncie zachodnim.Pośród gąszczy liczb i niemieckich nazw możemy przeczytać o ciekawych epizodach na polu walki.Książka nadaje się do uzupełnienia swej wiedzy o II wojnie, no i nikt nikogo nie wybiela.

Marduk | 2016-04-03
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane