978-83-61245-59-9
Klaudyna

Obowiązkowa lektura dla miłośników X Muzy. To rzetelne, a zarazem zwięzłe kompendium wiedzy o kinie w zajmujący sposób wprowadzi czytelnika w tajniki sztuki filmowej i przygotuje go do świadomego odbioru dzieła filmowego. Książka powstała przede wszystkim z myślą o edukacji filmowej i popularyzacji kina wśród młodzieży. To znakomita pomoc zarówno dla nauczycieli i uczniów szkół średnich, jak i dla studentów kierunków humanistycznych, stanowi bowiem omówienie podstawowych zagadnień kultury filmowej w jej historycznym i teoretycznym wymiarze.

Travis | 2016-02-05
Na półkach: Posiadane, Przeczytane
Przeczytana: 05 lutego 2015

Książka "Kino bez tajemnic" to typowy podręcznik. Wiedza w niej zawarta to absolutne podstawy, począwszy od rodzajów taśm filmowych przez podstawowe zasady filmowania, montażu i narracji po krótką historię kinematografii. Wiedzę zawartą w książce można bez problemu znaleźć w internecie (miejscami nawet znacznie wzbogaconą), ale jeśli chcemy mieć wszystko usystematyzowane i podane na tacy to warto sięgnąć, chociaż napisana trochę bez polotu męczy w większych dawkach.

Caleb | 2014-04-10

Podręcznik uniwersalny. Każdy może go chwycić i czegoś się o filmie dowiedzieć. Najpierw umieszczono rozdziały o technice montażu, filmowaniu etc, potem opis ważniejszych tytułów w historii kina. Merytorycznie książka niezła, choć napisana strasznie sucho, bez żadnego zacięcia.

PS Z jakiegoś powodu twórcy upodobali sobie ,,Zezowate szczęście" Andrzeja Munka, które regularnie wymienają jako wzorzec. Tendencyjność aż razi.

Ula Wawrzynkowska | 2016-01-21

Czy obowiązkowa lektura jak zachęca wydawca ? Nie zgadzam się co do paru rozdziałów .Rozdział o filmowych środkach artystycznych jest naprawdę dobry. W przystępny opis zapoznaje nas z warsztatem filmowym .Pozostałe rozdziały można przekartkować podczas porannej kawy.

Bubełe | 2011-10-22
Przeczytana: 21 października 2011

Niby to "tylko" kompendium, niby "tylko" dla uczniów i szkół, a jednak jest to lektura wybitnie męcząca, momentami plącząca i gubiąca, momentami wręcz nudna, co przy tak interesującym zjawisku, jakim jest kino, jest sztuką - sztuką pisania, by pisać...

Ryshke | 2014-07-20
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Typowy podręcznik zawierające najważniejsze informacje na temat szeroko pojętego kina. Bez wyraźnej motywacji czytanie może się nieco dłużyć, lecz książka pozwala usystematyzować podstawy.

Sasanka | 2011-10-13
Przeczytana: 13 września 2011

Dobre, zwlaszcza te "Filmowe srodki stylistyczne", moze wiecej filmow z kanonu kina przydloby sie omowic,

| 2010-07-05
Przeczytana: 2010 rok

Dobre, ale raczej jako wstęp/wprowadzenie w zagadnienia filmu.

piotrk7 | 2016-06-19
Papierowa Galeria | 2016-03-09