5 tajników warsztatu filmowego

Wydawnictwo: Wojciech Marzec
film

Jedna z najsławniejszych na świecie książek o warsztacie filmowym. Autor przy pomocy setek fotografii i rysunków przedstawia w sposób jasny i zwięzły najważniejsze zasady i techniki opowiadania historii kamerą oraz związane z tym inne aspekty tworzenia filmów.Wychodząc od pięciu centralnych tematów książki - kąty widzenia kamery, ciągłość wizualna, montaż, zbliżenia, kompozycja kadru - Mascelli krok po kroku prowadzi filmowców przez praktyczny kurs myślenia obrazem.

źródło opisu: Matras

Dociekliwy_Kotek | 2013-08-07
Przeczytana: lipiec 2013

Przyznaję, jestem zaskoczona, ale to jest naprawdę niezła książka! Oczywiście, sprawdzi się jako poradnik dla początkujących filmowców, kompetentny i przystępny, ale śmiało można je również polecić wszystkim zainteresowanym filmem i tematyką okołofilmową - wyjaśnia wiele kwestii związanych z kątami widzenia kamery czy ciągłością wizualną, pomaga zwrócić uwagę na elementy tworzące niepowtarzalny charakter filmowych arcydzieł, podpowiada, jakie kwestie są istotne i zdradza filmowe tajniki "od kuchni".

Liwia | 2015-12-27

Książka jest po prostu rewelacyjna, niezwykle przystępny, informatywny podręcznik, nawet dla totalnego laika.

Marta Marlewska | 2012-11-12

Pomogła mi nakręcić mój pierwszy film.

Maja Soś | 2016-03-15
Annette_Cinnamon | 2016-02-05