Linie wroga II: Twierdza Rebelii

Wydawnictwo: Amber
Enemy Lines II: Rebel Stand
star wars
Drzewko

Na Coruscant Luke i Mara Jade odkrywają cos, co może powstrzymać ekspansję Yuuzhan Vongów. Tropieni przez wroga muszą walczyć o życie. Tymczasem w galaktyce rozpoczyna się inna bitwa. Jej wynik może mieć niewyobrażalne skutki dla Nowej Republiki i rycerzy Jedi...

Marcin | 2014-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Dobra rasowa książka STAR WARS Nowa Republika pada pod najazdem Yuuzhan Vongów. Courusant leży w gruzach a na małej planecie Borleias trwa zaciekły opór przed siłami wroga. Jest kontynuacja "Nowej Rebelii" która wprowadziła nowego przeciwnika do świata Star Wars, rasę która nie jest widziana w mocy, nie używa technologii a wszystko co stosuje włącznie z bronią, zbrojami, komunikatorami, statkami itp. jest wytworem biologicznym. Kto wygra w tym starciu? Jak poradzą sobie rycerze Jedi z przeciwnikiem który marzy tylko o śmierci w walce. Tego dowiecie się czytając najpierw "Nową Rebelię" a potem tą książkę. Choć jeżeli ktoś chce zacząć od początku najazdu Yuuzhan to czeka go mała przeprawa przez książki. Początkiem tego spotkania przeciwnika Nowej Republiki jest książka "Wektor pierwszy" potem kolejno "Mroczny przypływ: Szturm", "Mroczny przypływ: Inwazja", Agenci chaosu: Próba bohatera", ""Agenci chaosu: Zmierzch Jedi", "Punkt równowagi", Ostrze zwycięstwa: Podbój", "Ostrze...

Czerwo | 2013-11-05
Na półkach: Z_2013 (22), Przeczytane
Przeczytana: 05 listopada 2013

Kontynuacja "Nowej Rebelii". Na Coruscant ląduje misja Jedi i eskadry Widm pod dowództwem Luka. Misja ma na celu stworzenie siatki wywiadowczej. Pod okupacją Yuuzhan Vongów, dawna stolica Nowej Republiki (a wcześniej także Imperium) przekształcana jest w podobny sposób, jak pozostałe planety, zdobyte przez tą rasę (zastąpienie budowli przez organizmy żywe, zmiana klimatu), mimo iż żyje na niej wciąż wielu dotychczasowych mieszkańców. Uczestnicy misji odkrywają tajny kompleks, założony jeszcze w czasach Starej Republiki i wykorzystywany przez Imperium. Okazuje się, że Yuuzhan Vongovie nie są jedynymi przeciwnikami w tej misji.
W systemie Pyria w dalszym ciągu trwają walki o utrzymanie kontroli nad planetą Borleias. W walkach bierze udział m. in. eskadra myśliwców pod dowództwem Jainy Solo.
W książce, w porównaniu z pierwszą częścią "Linii wroga", mniej jest opisów walk, ale ciekawy wątek na Coruscant i duża dawka humoru, nie pozwala nudzić się czytelnikowi.

Hari_Seldon | 2015-03-17
Przeczytana: 13 marca 2015

Zakończenie dylogii. Luke razem z grupką jedi kontynuuje misją na podbitym Coruscant, gdzie trzeba będzie zetrzeć się z przeciwnikiem potężniejszym niż Yuuzhan Vongowie. Dużym plusem książki jest to, że najwięcej miejsca poświęcono najciekawszemu wątkowi czyli właśnie wyprawie na Coruscant. Podobało mi się, że wbrew temu czego się spodziewałem jedi i Yuuzhan Vongowie nie łączą sił, a walczą na własną rękę. Sam przeciwnik jest pewną kontrowersyjną postacią z jednej z mniej znanych książek ze świata Star Wars i tutaj całkiem sensownie go przerobiono. Także pozostałe wątki są dobrze poprowadzone – wspólna przygoda Hana i Lei przypomina perypetie z czasów klasycznej filmowej trylogii, a końcowa bitwa kosmiczna nie nuży jak w poprzednim tomie. Minusem było dla mnie jedynie zbyt szybkie uśmiercenie paru postaci, które jeszcze moim zdaniem nie w pełni wykorzystały swój potencjał. Podsumowując, całkiem dobra powieść.

WILKOR | 2016-11-03
erso | 2016-09-12