Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Into the Blue
Bez, śladu
czupirek

Młoda Angielka ginie w górach greckiej wyspy Rodos. Na Harrye'go Barnetta, który jej towarzyszył w wycieczce, pechowca i samotnika, pada podejrzenie o morderstwo. Śledztwo utyka w martwym punkcie, ale zrozpaczony Harry, pragnąc udowodnić swoją niewinność, podejmuje je na własna rękę. Wyrusza w podróż śladami dziewczyny, wierząc, że Heather żyje. Każdy dzień przynosi nowe, zagadkowe odkrycia, a teraźniejszość przeplata się z mrocznymi wydarzeniami z przeszłości. Czy Harry w końcu pozna całą, gorzką prawdę?

dorcia2633 | 2017-06-01
Przeczytana: 31 maja 2017

Na greckiej wyspie Rodos znika w górach młoda Angielka. Podejrzenie o morderstwo pada na Harry'ego Barnetta, pechowca i samotnika, który jej towarzyszył w wycieczce. Zdesperowany Harry, pragnąc udowodnić swą niewinność, podejmuje śledztwo na własną rękę. Wyrusza w podróż śladami dziewczyny, przekonany, że Heather żyje; odtwarza jej wędrówki i spotkania poprzedzające chwile zaginięcia - ich trop wiedzie do Anglii. Każdy dzień przynosi zaskakujące odkrycia i nowe zagadki, a teraźniejszość przeplata się z mrocznymi wydarzeniami z przeszłości. Czy Harry w końcu osiągnie swój cel i pozna całą gorzką, smutną prawdę?...

Adam-Dz | 2018-10-02

„Bez śladu" Rogers Goddard – początkowo zapowiadało się na klasyczny kryminał, przedstawiający człowieka usiłującego rozwikłać zagadkę zniknięcia swojej przyjaciółki a tym samym udowodnić swą niewinność będąc w oczach policji pierwszym podejrzanym.
Jednak bohater odkrywając stopień po stopniu kolejne akty zagadki sięgającej daleko w przeszłość i wydającej być czymś więcej niż klasycznym przestępstwem.
Lubię tak przedstawione historie, podobał mi się pomysł ze zdjęciami które znalazł bohater i z których każde stanowiło osobny element zataczającej coraz szersze kręgi intrygi.

Lidka Aribaldi | 2016-05-05

Jedna ze słabszych książek tego autora. Książka nabiera tempa pod koniec.

Marianna | 2017-05-02
Przeczytana: 03 września 2013

Jak dla mnie słaby, jak na thriller. Czegoś mi tutaj zabrakło. Może szybszej akcji? Albo bardziej stopniowanego napięcia? Ale da się przeczytać. Tego autora stać na więcej.

kinzetka | 2013-10-03
Przeczytana: 2010 rok

Albo za dużo czytam, albo autorów już nie stać na inwencję. „Złym” okazał się ten, kogo prawie od początku obstawiałam. Jeśli jeszcze wystrzeli przysłowiowa strzelba Czechowa ukryta tu pod postacią niby niepozornej notatki, to śmiało mogę powiedzieć, że poznałam SCHEMAT. Jakoś się nie raduję z tego powodu, ale książka niezła, żeby odpocząć od problemów dnia, niezła do pociągu, a nawet na plażę. Albo jeśli ktoś się wybiera do Grecji.
Intryga wciąga, piętrzy się i nawarstwia, a głównym bohaterem nie jest żaden super samiec, lecz zwykły, starzejący się człowiek, który ma na swoim koncie więcej porażek niż sukcesów. Ot, taki nieudacznik życiowy. A jednak i tacy ludzie mogą znaleźć w sobie odwagę i prawość.

Dotka76 | 2011-07-28

Dziwna nuda.