Into the Blue
Bez, śladu
czupirek

Młoda Angielka ginie w górach greckiej wyspy Rodos. Na Harrye'go Barnetta, który jej towarzyszył w wycieczce, pechowca i samotnika, pada podejrzenie o morderstwo. Śledztwo utyka w martwym punkcie, ale zrozpaczony Harry, pragnąc udowodnić swoją niewinność, podejmuje je na własna rękę. Wyrusza w podróż śladami dziewczyny, wierząc, że Heather żyje. Każdy dzień przynosi nowe, zagadkowe odkrycia, a teraźniejszość przeplata się z mrocznymi wydarzeniami z przeszłości. Czy Harry w końcu pozna całą, gorzką prawdę?

Lidka Aribaldi | 2016-05-05

Jedna ze słabszych książek tego autora. Książka nabiera tempa pod koniec.

kinzetka | 2013-10-03
Przeczytana: 2010 rok

Albo za dużo czytam, albo autorów już nie stać na inwencję. „Złym” okazał się ten, kogo prawie od początku obstawiałam. Jeśli jeszcze wystrzeli przysłowiowa strzelba Czechowa ukryta tu pod postacią niby niepozornej notatki, to śmiało mogę powiedzieć, że poznałam SCHEMAT. Jakoś się nie raduję z tego powodu, ale książka niezła, żeby odpocząć od problemów dnia, niezła do pociągu, a nawet na plażę. Albo jeśli ktoś się wybiera do Grecji.
Intryga wciąga, piętrzy się i nawarstwia, a głównym bohaterem nie jest żaden super samiec, lecz zwykły, starzejący się człowiek, który ma na swoim koncie więcej porażek niż sukcesów. Ot, taki nieudacznik życiowy. A jednak i tacy ludzie mogą znaleźć w sobie odwagę i prawość.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-21