Miłość i śmierć - morderstwo Kurta Cobaina

Wydawnictwo: Sonia Draga
Love & Death. The Murder of Kurt Cobain
83-919131-7-1
Cobain, Coutrney, pogrzeb,

Dzień 5 kwietnia 1994 roku to data bardzo szczególna. Tego dnia odeszła najbardziej czczona, a zarazem najbardziej tragiczna postać rockowa lat dziewięćdziesiątych - Kurt Cobain, bożyszcze tłumów, człowiek legenda, dla którego sława stała się przekleństwem. Policja bardzo szybko stwierdziła samobójstwo, jednak zdecydowanie za szybko... Przez ostatnią dekadę autorzy próbowali udowodnić, że...

Przez ostatnią dekadę autorzy próbowali udowodnić, że muzyk nie odebrał sobie życia, a za jego śmierć może być odpowiedzialna COURTNEY LOVE.
Kulisy zbrodni, nagrania z przesłuchań i rozmów, wiele niedomówień i sprzecznych faktów.

Adrianna Strzyżewska | 2010-07-01

Nie jestem wielką fanką i książka wpadła mi w ręce przypadkowo, jednak dzięki niej poznałam sprawę morderstwa lidera Nirvany. Książka napisana jest w sposób bardzo czytelny, nie ma niepotrzebnych opisów - fakty podane w przyjemny sposób. Szybka lektura zarówno dla fanów Kurta Cobaina jak i dla lubiących kryminalne śledztwa i wiele niedomówień. Autor porusza się w świecie kłamstwa, zatartych wspomnień i niedomówień, próbując wyjaśnić samobójstwo, które samobójstwem nie było.

Fiery | 2012-11-06
Przeczytana: 05 listopada 2012

Sprawa samobójstwa Kurta Cobaina, lidera Nirvany, jest mi całkiem nieźle znana, ponieważ często słucham tego zespołu. Już przed przeczytaniem tej książki miałam pewne wątpliwości co do słuszności raportu policyjnego.
Po przeczytaniu „Morderstwo Kurta Cobaina” sądzę, że frontman tego grungowego zespołu został albo zamordowany, albo popchnięty do samobójstwa. Jeżeli chodzi o moją teorię: Courtney w pewien sposób zachęcała swojego męża do targnięcia się na swoje życie i teraz robi wszystko żeby odwrócić od siebie uwagę (może ma również wyrzuty sumienia?), albo wynajęła kogoś kto zrobił to za nią.
Co prawda już sam tytuł to spekulacje. Sądzę, że gdyby dwójka innych doświadczonych reporterów napisała książkę „Samobójstwo Kurta Cobaina” i zgrabnie przedstawiła niektóre fakty, a zatuszowała inne również można by się skłaniać do teorii o samobójstwie.
Ale nie chodzi teraz o rozstrzyganie tej sprawy, tak?
Książka jest napisana dobrze (jednakże nie rewelacyjnie - gdybym nie interesowała się...

Muminka | 2016-02-07
Na półkach: 2016, Przeczytane, Biografie
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Wnikliwa analiza zagadkowej śmierci idola zbuntowanej młodzieży, legendarnego lidera zespołu Nirvana, czyli Kurta Cobaina. Wiele zaniedbań ze strony policjantów, niejasności, nieścisłości w zeznaniach żony muzyka, Courtney Love, zostaje tutaj wyczerpująco zbadanych, przytoczono większość dokumentów. Rzetelna publicystyka, dla miłośników teorii spiskowych i tych, którzy wierzą w to, że jego śmierć to nie nieszczęśliwe przedawkowanie narkotyków, tylko zaplanowane zabójstwo. Dziennikarskie śledztwo mocno wciąga, poznajemy kulisy funkcjonowania zespołu, życie rodzinne Cobainów. Zgrabnie dobrane fakty, tak by potwierdzały tezą o ingerencji osób trzecich, lub korzyściach żony z rozgłosu po śmierci idola. Ponieważ na ten temat napisali oni jeszcze chyba dwie publikacje, wygląda na to, że chcą wycisnąć co się da z chodliwego tematu.

dmmo27 | 2014-12-16

Naprawdę warto przeczytać.
Autorzy (dwaj dobrzy dziennikarze) potrafili wgłębić się w sprawę śmierci wokalisty zespołu Nirvana. Ukazali kilka tez zaskakującej śmierci Kurta. Jak Kurt mógł podnieść strzelbę remingtona po 2 dawkach heroiny, przekraczających śmiertelną? Dlaczego policja nie zabezpieczyła wszystkich dowodów? Dlaczego zona wokalisty zbywała policję? Kto napisał list pożegnalny i czy to był list pożegnalny??
Treść książki jest jak dobry kryminał. Ja pochłonęłam ją jednym tchem.

Danka | 2015-03-09
Przeczytana: 04 lutego 2015

Książka przcietne według mnie , ciezko sie czyta, myślałamże chociaż dowiem się w końcu jak to było z jego śmiercią , przeczytałam i nadal nie wiem , co mnie trochę rozczarowało, same dywagacje, domysły , pomówienia ,a le brak konkretów, przeświadczenieże policja niewiele zrobiła .

Hekate | 2012-04-27

jak dla mnie męcząca lektura
robiłam do niej kilka podejść
założenie może i nie było złe ale napisana bardzo topornie

gosiach | 2013-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Jeśli nastawimy się na to, że wszystkie podane informacje są prawdziwe, to książka zrobi wrażenie.

| 2013-07-19
Przeczytana: 2008 rok

Wnikliwa książka o śmierci Cobaina,
Trzyma w napięciu niczym kryminał

wera18 | 2013-02-08

Rzetelna jednak bardzo subiektywna. Brak obiektywizmu.

| 2016-11-19