Miłość i śmierć - morderstwo Kurta Cobaina

Okładka książki Miłość i śmierć - morderstwo Kurta Cobaina Ian Halperin, Max Wallace
Okładka książki Miłość i śmierć - morderstwo Kurta Cobaina
Ian HalperinMax Wallace Wydawnictwo: Sonia Draga biografia, autobiografia, pamiętnik
Love & Death. The Murder of Kurt Cobain
Sonia Draga
2004-01-01
2004-01-01
83-919131-7-1
Dorota Kaczor, Witold Kurylak
Cobain Coutrney pogrzeb

Okładka książki Kto zabił Kurta Cobaina? Ian Halperin, Max Wallace
Kto zabił Kurt... Ian Halperin, Max W...

Ta książka porusza temat śmierci Kurta Cobaina. Skupia się na kulisach i niewygodnych faktach. Książka pomogła mi utwierdzić się w przekonaniu, że muzyk nie popełnił samobójstwa wbrew powszechnego przekonania. Uważam, że jeśli interesujecie się osobą muzyka, okolicznościami jego śmierci, A TYM BARDZIEJ, jeśli macie pewne wątpliwości, co do okoliczności, to ta książka zdecydowanie pomoże wam objąć którąś ze stron.

Niezwykle wciągająca książka, której autorzy rozwijają wątki podjęte w publikacji pt. "Kto zabił Kurta Cobaina?". Niedopowiedziane poprzednio zagadnienia i tematy tutaj znalazły dopełnienie, jednak twórcy zaprezentowali również nowe fakty i niepublikowane wcześniej ustalenia, które stanowią rezultaty wieloletniego i wielowątkowego śledztwa dziennikarskiego.
Jakkolwiek osoby przyjmujące tezę o morderstwie Kurta Cobaina bywają uważane za otumanionych przez Chemtrails zwolenników teorii spiskowej, którzy chronią mózgi przed promieniowaniem elektromagnetycznym z sieci 5G zabunkrowani w piwnicach rodziców, to przedstawione przez autorów kwestie omówione zostały wyczerpująco, rzeczowo i logicznie, zaś warstwę merytoryczną książki, jak również przedstawione dowody cechują spójność i konsekwentność, dlatego kupuję tę historię.
W tym roku mijają równo dwie dekady od zagadkowej śmierci Kurta Cobaina. Mimo upływu czasu w rozmaitych serwisach internetowych krążą różne artykuły i filmy poświęcone tej sprawie - owoce pracy dziennikarzy śledczych, jak również fanów Nirvany, Kurta, czy też wszelkich "fotelowych detektywów". Wciąż publikowane w sieci są nowe treści, których twórcy wracają do wydarzeń z dnia 8 kwietnia 1994 roku i późniejszego dochodzenia policji w Seattle. Prace Wallace'a i Halperina oraz nagrania detektywa Toma Granta stanowią dla nich główny materiał źródłowy, wzbudzający zainteresowanie zarówno biografią, jak też tajemniczymi okolicznościami zgonu Kurta Cobaina, w których nie brak sprzeczności, przemilczanych zdarzeń i zaniedbanych wątków.

Jakkolwiek osoby...

2025

Wnikliwa analiza zagadkowej śmierci idola zbuntowanej młodzieży, legendarnego lidera zespołu Nirvana, czyli Kurta Cobaina. Wiele zaniedbań ze strony policjantów, niejasności, nieścisłości w zeznaniach żony muzyka, Courtney Love, zostaje tutaj wyczerpująco zbadanych, przytoczono większość dokumentów. Rzetelna publicystyka, dla miłośników teorii spiskowych i tych, którzy wierzą w to, że jego śmierć to nie nieszczęśliwe przedawkowanie narkotyków, tylko zaplanowane zabójstwo. Dziennikarskie śledztwo mocno wciąga, poznajemy kulisy funkcjonowania zespołu, życie rodzinne Cobainów. Zgrabnie dobrane fakty, tak by potwierdzały tezą o ingerencji osób trzecich, lub korzyściach żony z rozgłosu po śmierci idola. Ponieważ na ten temat napisali oni jeszcze chyba dwie publikacje, wygląda na to, że chcą wycisnąć co się da z chodliwego tematu.

Książka przcietne według mnie , ciezko sie czyta, myślałamże chociaż dowiem się w końcu jak to było z jego śmiercią , przeczytałam i nadal nie wiem , co mnie trochę rozczarowało, same dywagacje, domysły , pomówienia ,a le brak konkretów, przeświadczenieże policja niewiele zrobiła .

Naprawdę warto przeczytać.
Autorzy (dwaj dobrzy dziennikarze) potrafili wgłębić się w sprawę śmierci wokalisty zespołu Nirvana. Ukazali kilka tez zaskakującej śmierci Kurta. Jak Kurt mógł podnieść strzelbę remingtona po 2 dawkach heroiny, przekraczających śmiertelną? Dlaczego policja nie zabezpieczyła wszystkich dowodów? Dlaczego zona wokalisty zbywała policję? Kto napisał list pożegnalny i czy to był list pożegnalny??
Treść książki jest jak dobry kryminał. Ja pochłonęłam ją jednym tchem.

Naprawdę warto przeczytać.

Jeśli nastawimy się na to, że wszystkie podane informacje są prawdziwe, to książka zrobi wrażenie.

Rzetelna jednak bardzo subiektywna. Brak obiektywizmu.

Rzetelna jednak bardzo subiektywna. Brak obiektywizmu.

Sprawa samobójstwa Kurta Cobaina, lidera Nirvany, jest mi całkiem nieźle znana, ponieważ często słucham tego zespołu. Już przed przeczytaniem tej książki miałam pewne wątpliwości co do słuszności raportu policyjnego.
Po przeczytaniu „Morderstwo Kurta Cobaina” sądzę, że frontman tego grungowego zespołu został albo zamordowany, albo popchnięty do samobójstwa. Jeżeli chodzi o moją teorię: Courtney w pewien sposób zachęcała swojego męża do targnięcia się na swoje życie i teraz robi wszystko żeby odwrócić od siebie uwagę (może ma również wyrzuty sumienia?),albo wynajęła kogoś kto zrobił to za nią.
Co prawda już sam tytuł to spekulacje. Sądzę, że gdyby dwójka innych doświadczonych reporterów napisała książkę „Samobójstwo Kurta Cobaina” i zgrabnie przedstawiła niektóre fakty, a zatuszowała inne również można by się skłaniać do teorii o samobójstwie.
Ale nie chodzi teraz o rozstrzyganie tej sprawy, tak?
Książka jest napisana dobrze (jednakże nie rewelacyjnie - gdybym nie interesowała się takimi sprawami niektóre opisy mogłyby mnie nudzić i być trochę przydługie),dodane są zdjęcia (dreszcz przebiega mi po plecach ilekroć na nie spojrzę),oraz kopia listu Kurta i dobry indeks.
Okładka jest ciekawa, przyciągająca wzrok, opis książki na skrzydełku, choć niemiłosiernie długi, zachęca do sięgnięcia po lekturę.
Ogólne wrażenie? Dobre, aczkolwiek mogłoby być lepiej.
Na pewno pozycja warta przeczytanie, zarówno dla fanów Kurta Cobaina, jak i dla osób, które interesują się sprawami tego typu.

jak dla mnie męcząca lektura
robiłam do niej kilka podejść