Nigdy dość. Historia the Cure

83-60157-13-8
apter, cure, robert smith
muzyka
caliente_comet

Nigdy dość jest wyczerpującą i kto wie czy nie definitywną monografią klasycznej grupy post-punkowej, The Cure. Apter przedstawia pełną biografie Roberta Smitha, ikony gotyckiego rocka, człowieka, który w latach osiemdziesiątych, po wyszukanych eksperymentach z alkoholem i narkotykami wraca do własnego zespołu: grupy, która w sposób zupełnie nieprawdopodobny osiągnęła status supergwiazdy na całym świecie. Materiał do książki został zebrany podczas dziesiątków wywiadów, w tym bardzo szczerych rozmów ze współzałożycielami The Cure, Lolem Tolhurstem i Michaelem Dempseyem, oraz wieloma innymi obecnymi i dawnymi członkami zespołu.

Henioo | 2014-10-15
Przeczytana: 09 października 2014

Co do zespołu The Cure i ich muzyki, nie będę się wypowiadał (nie jestem obiektywny, gdyż całą ich twórczość akceptuję bezwarunkowo).
Co do niniejszej książki, to nieco mnie ona rozczarowała. Już mówię dlaczego- dlatego, że 3/4 książki (albo i więcej), to pierwsze 10 lat działalności, zaś reszta, to twórczość zespołu do 2005 roku. Słabo.
Jeśli chodzi o zawartość, to biografia ta zawiera mnóstwo nieznanych mi do tej pory informacji, mnóstwo ciekawych wypowiedzi muzyków i osób z otoczenia. Dlatego za to daję 5 gwiazdek (The Cure ma u mnie ich 10!).

Los | 2012-02-25

znalazłam tę książkę w koszu na wyprzedaży za 10 zł. jednak bodźcem, który kazał mi ją kupić nie była cena, a zdjęcie członków The Cure z Martinem Gore'm z Depeche Mode, które znajduje się w zakładce ze zdjęciami. książka ciekawa i napisana w przystępny sposób. cieszę się, że miałam szczęście i przypadkiem na nią trafiłam.

ImaginaryMiss | 2015-08-22
Na półkach: 2015, Przeczytane, Biografie
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Bardzo miło się czyta. Dzięki tej książce nagle wszystkie zawirowania w składzie The Cure stają się jasne.
Z drugiej strony, większość opisów dotyczących twórczości zespołu wydaje mi się dość przerysowana. Wiadomo, że takie rzeczy każdy odbiera indywidualnie, co nie zmienia faktu, że na dłuższa metę, jest to irytujące. Poza tym wyłapałam w książce kilka drobnych błędów rzeczowych. Zastanawiam się ilu jeszcze, jako osoba, która przecież nie zna na pamięć całej historii muzyki, nie zauważyłam.

Hania | 2016-11-04
Przeczytana: 25 października 2016

To jedna z tych muzycznych książek, które czyta się ze zdziwieniem, zafascynowaniem, niedowierzaniem i uśmiechem jednocześnie. Tak dobrze napisana, że w wyobraźni odbywa się muzyczną podróż w czasie. Prawdziwa kopalnia wiedzy dla fanów The Cure. Rzetelna, zgrabnie napisana, z recenzjami płyt i tras. Fantastycznie się czyta.

| 2014-09-19
Przeczytana: 19 września 2014

Nie mam prawa oceniać atrakcyjności życia (Lovecata) Smitha, ale mogę napisać, że samo czytanie tej biografii sprawiło mi wiele przyjemności. Pod koniec, tuż po wydaniu Wish, gdy kariera zespołu zaczęła spowalniać, nieco się nudziłem. Widać, że twórca chciał wyciągnąć z tego okresu The Cure coś ciekawego, lecz nie miał w tej kwestii dużego pola do manewru. Jednakże dla mnie 6/10 to właściwa ocena dla tej publikacji. A co do samej muzyki The Cure... Może otrzymywać ode mnie najwyższe noty.

pearljamka | 2016-01-30
krooffka | 2015-06-09