Ebookpoint -45% obyczaj
Reckless
ola161

Grupa naukowców i zapaleńców z Muzeum Brytyjskiego organizuję wyprawę do Egiptu. Ma nadzieję odkryć nieznane jeszcze starożytne skarby złożone w grobowcu arcykapłana Ramzesa Wielkiego. Na skutek niezwykłego zbiegu okoliczności dołącza do nich młoda i piękna Katherine, która ma być asystentką sir Huntera MacDonalda, szefa ekspedycji. Jeszcze w okresie przygotowań i podczas podróży dochodzi do niepokojących wydarzeń - zagrożone jest życie niektórych członków wyprawy. Kto broni dostępu do drogocennych znalezisk? Duch arcykapłana, czy chciwy i bezwzględny człowiek?

PATRYCYJKA | 2015-10-18
Przeczytana: 15 października 2015

Książka "Złoto pustyni" z jednej strony jest klasycznym romansem a z drugiej ciepłą i zabawną opowieścią o grupie naukowców i zapaleńców z Muzeum Brytyjskiego, którzy organizują wyprawę do Egiptu. Mają nadzieję odkryć nieznane jeszcze starożytne skarby złożone w grobowcu arcykapłana Ramzesa Wielkiego. W skutek osobliwego zbiegu okoliczności do archeologów dołącza młoda i piękna Katherine, która zostaje asystentką sir Huntera McDonalda- szefa wyprawy do krainy faraonów. Już podczas przygotowań dochodzi do niezwykłych i niepokojących incydentów, które swe apogeum osiągają podczas podróży. Niestety ale zagrożone jest życie niektórych członków ekspedycji. Kto broni dostępu do drogocennych znalezisk? Duch arcykapłana czy chciwy i bezwzględny człowiek?
Powieść Shannon Drake jest idealna na jesienne, zimne wieczory gdyż zabierze nas w świat ciepłych krajów, pustyni oraz zielonych palm. Należy zarezerwować sobie trochę czasu bo opowiadana historia wciąga tak, iż trudno się od niej...

Eveni | 2017-04-08
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

Trochę powieści przygodowej, nutka kryminalna, zdecydowanie romans. Polecam!

Agnieszka | 2012-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2012

Złoto pustyni - Shannon Drake (wyd. Mira Books, Warszawa 2005)

Konwenanse, nudne życie towarzyskie i złe traktowanie to tylko nieliczne wady, które pojawiały się w dziewiętnastowiecznej Anglii. Kobiety nadal nosiły długie spódnice, nie malowały się. Za mąż nadal wychodziły jedynie za zgodą ojca, a wszelkie mezalianse były potępiona, o rozwodach nie wspominając. Intrygi, pułapki oraz brak wychowania powodowały, że kobiety zostawały kochankami, a następnie uciekały na wieś by żyć samotnie i w samotności cierpieć za swój błąd. Od tamtego momentu zmieniło się tak wiele.

Shannon Drake, a właściwie Heather Graham, już niejednokrotnie powodowała, że miałam ochotę wyruszyć w podróż w czasie albo rozmarzyć się do takiego stopnia, że świat realny zanikłby zupełnie. Autorka bestsellerów świetnie radzi sobie na rynku wydawniczym, ma swoją rzeszę fanów i nadal bystre pomysły. Jednak muszę przyznać, że książki napisane pod pseudonimem są znacznie lepsze niż inne powieści. Tym bardziej,...

Kaśka | 2016-01-08

Jak dla mnie rewelacja!!! Trochę archeologii i kryminału na tle romansu z końca XIX wieku ;)

Kinga | 2016-06-28
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Piękna "bajka" na długie samotne wieczory ;)

muszka0531 | 2014-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2014

mi się ogólnie podoba. Kiedy przeczytałam "klątwę" i dowiedziałam się,że jest druga część postanowiłam,że muszę koniecznie ja przeczytać i nie żałuję. dopiero zaczynam przygodę z książkami i nie wiedziałam,że to może być tak ciekawe i wciągające :P także prosiłabym o polecenie różnych książek, bo jak można zauważyć jak narazie czytam książki jednej autorki ale chciałabym spróbować też czegoś innego :D

pindapinda33 | 2018-04-03
Przeczytana: luty 2018