Powiernica królowej

Okładka książki Powiernica królowej Shannon Drake
Okładka książki Powiernica królowej
Shannon Drake Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Powieść Historyczna literatura obyczajowa, romans
Harlequin Powieść Historyczna
The Queen`s Lady
Harlequin
2010-01-01
2010-01-01
Barbara Ert-Eberdt
harlequin miłość romans królowa powiernica maria stuart szkocja elżbieta I

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Przeczytałam inne (wydane po polsku) pisane pod pseudonimem Shannon Drakę i mi się podobały, więc niezrażona dość niską notą na LC sięgnęłam po tę pozycję. Zmęczyłam mniejszą połowę, zaczęłam kartkować i dałam sobie spokój. Nudna, niewciągająca akcja, bohaterzy nieinteresujący. Ja nie polecam.

2040

Gwenyth McLeod jest dwórką, najbliższą przyjaciółką i powiernicą królowej Marii Stuart oraz (dzięki zawiłościom szkockiego prawa majątkowego) panią na wyspie u wybrzeży Szkocji, gdzie faktyczną władzę sprawuje jej wuj ze strony ojca. Po śmierci francuskiego króla, Franciszka II, męża Marii Stuart wraca wraz z królową do Szkocji, by towarzyszyć jej w tworzeniu dworu. Gwenyth, mimo, że jest protestantką, szczerze podziwia i szanuje swoją katolicką królową. Na szkockim dworze poznaje laira* Rowana Grahama, patriotę i odważnego wojownika, a przy tym bardzo urodziwego mężczyznę. Mimo początkowej niechęci, wskutek splotu niespodziewanych zdarzeń zostają wysłani na dwór angielskiej kuzynki Marii Stuart, Elżbiety I by tam chwalić swoją królową jako potencjalną pretendentkę do objęcia tronu po śmierci Królowej Dziewicy. Nie mają pojęcia, że po drodze oprócz przygód, czeka na nich także miłość.
Ogólne wrażenie o książce? Jako, że jest to harlequin, spodziewałam się po niej niewiele.. Zostałam mile zaskoczona, ponieważ wydarzenia historyczne ukazane w książce, są autentycznie przedstawione. Autorce udało się połączyć prawdę i fikcję, a w ten sposób stworzyć wrażenie, że wydarzenia mające miejsce w książce rzeczywiście miały miejsce. Miłym atutem tej pozycji jest również, w odróżnieniu od wielu innych pozycji z serii harlequin, bardzo mała liczba scen erotycznych, a te, które przedstawione są w książce, są opisane bardzo łagodnie, a nie wulgarnie i bezpośrednio, jak to się zdarza. Polecam książkę entuzjastom serii, na pewno. Myślę, że osoby posiadające wiedzę historyczną na temat okresu, w jakim toczy się akcja książki również nie będą zawiedzione.

* Lair - tytuł szlachecki w Szkocji, tak jak lord w Anglii.

• Romans historyczny
  • Harlequin
  • Dom
  • Kindle
  • Nie podobała mi się, nie polecam

Shannon Drake Powiernica królowej Zobacz więcej