Codziennik

Wydawnictwo: Nowy Świat
978-83-7386-181-5
polityka, codzienność, lewica
Łukasz Kuć

Pisany na gorąco, od 1 stycznia do 31 grudnia 2005, dziennik jednego z najbardziej znanych polskich publicystów. Pełny odniesień do wszystkich bulwersujących wydarzeń, widzianych "od środka" - Autor zna niemal wszystkich aktorów zdarzeń z pierwszych stron gazet i opisuje swoje z nimi spotkania, rozmowy, biesiady. Przenikliwe sądy i cięte opinie Passenta na współczesne tematy sąsiadują z bardzo szczerą i często nostalgiczną częścią wspominkową.

Mavericus | 2010-11-24
Przeczytana: 06 września 2010

Książka jest opisem przeżytych lat, gdy był ambasadorem w Chile, gdy widział miesięcznik Polityka jeszcze z "starą gwardią", zmianami z jakimi trudno mu się pogodzić. Zaprzepaszczeniu okazji na tak oczekiwane zmiany polityczne, gospodarcze i społeczne. Z Codziennika można odczuć gorycz porażki i rozczarowania zmian ustrojowych, odchodzenia ludzi ciekawych i chcących zmienić Polskę na lepsze. Czas umierania, gdy tylu odeszło, a on nadal żyje i cieszy się, że kilku jego przyjaciół nie dożyło tego co się stało w Polsce, bo mogliby się bardzo zawieść.

Gośka | 2012-01-20

Podobał mi się sposób narracji, patrzenia na świat i rzeczywistość. Dużo w niej autoironii, spokoju i rzeczowych komentarzy dotyczących polityki i polityczki. Jeden rok życia człowieka, kraju i świata.

| 2016-03-07
Przeczytana: 2006 rok

Zapiski dziennikarza i felietonisty (a niegdyś także ambasadora RP w Chile) tygodnika "Polityka" z roku 2005.

Marianna Muchówna | 2016-08-14
Przeczytana: 2012 rok