Karuzela z idolami : gwiazdozbiór osobisty

Cykl: Karuzela z... (tom 3) | Seria: Biblioteka "Latarnika"
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik

W "Karuzeli z idolami" przedstawiam Państwu mój osobisty gwiazdozbiór: odsłaniam się przed Państwem i zapraszam do mojego świata, pełnego wyjątkowych postaci, znerwicowanych artystów i odmieńców odstających od ujednoliconej obywatelskiej społeczności. Moi idole są wyraziści, najczęściej zbuntowani, czasem nieszczęśliwi: zawsze jednak na własną odpowiedzialność i nie zważając na cenę jaką...

Moi idole są wyraziści, najczęściej zbuntowani, czasem nieszczęśliwi: zawsze jednak na własną odpowiedzialność i nie zważając na cenę jaką przyjdzie im zapłacić dążą do zrealizowania siebie. Są lub pragną być silni. Nie trzymają się ich etykietki, choć każdemu z nich próbowano przykleić niejedną. Moi idole są niestandardowi, niepokorni, ale dzięki temu wewnętrznie wolni. W tym zbiorze nie ma miejsca dla nieudaczników. Przepustkę dałem tylko zwycięzcom, nawet jeśli na metę mojej świadomości dotarli z poszarpanymi duszami i śladami cierpienia. Tomasz Raczek

źródło opisu: okładka

Marta Kilian | 2013-07-26
Przeczytana: lipiec 2013

Znany dziennikarz w sposób przystępny i ciekawy opowiada o idolach ze swoich lat młodości. Raczek kompensuje wiedzę na temat sławnych postaci nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Prezentuje swoich bohaterów, którzy już dawno zostali przez nas zapomniani, są też i tacy, których poznajemy.
Książkę czyta się szybko, a wszystko za sprawą lekkiego stylu autora. Nieodzownym elementem podczas lektury jest stałe łącze internetowe, tak by z łatwością wygooglować sobie opisywane postaci, by zobaczyć zbiór zdjęć, posłuchać wykonywanych piosenek, a także zerknąć na dorobek kinematograficzny. Dzięki temu ci o którzy skryli się w zakamarkach naszej pamięci, znów staną się żywi.

alex2586 | 2011-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2011

Raczek jak zwykle niezawodny. Jego gwiazdozbiór może i jest osobisty ale za to niezwykle interesujący i pozwalający poznać ludzi na których pewnie w życiu nie zwróciłabym uwagi.

Julia Kasicka | 2011-10-06
Przeczytana: 10 października 2011

Znane i nieznane mi osoby.

Dużo nowego o znanych, a jeszcze więcej o nieznanych.

kjonca | 2017-09-22
Przeczytana: 20 września 2017