Młode jednorożce

Tłumaczenie: Zuzanna Jakubowska
Cykl: Rodzina Austinów (tom 3)
Wydawnictwo: Media Rodzina
The Young Unicorns
powieść amerykańska

Trzeci tom serii o rodzinie Austinów. W tym tomie Vicky, wraz z rodzeństwem i nowymi przyjaciółmi zmierzy się z mroczną tajemnicą nowojorskiej katedry. Niepokojące sygnały na ulicach miasta, tajemnicza postać rodem z baśni arabskich, zagadka, z którą zmaga się doktor Austin w swoim laboratorium - wszystko to sprawi, że zaufanie, którym Vicky obdarza ludzi, wystawione zostanie na próbę.

Karotka | 2016-05-18

Moim zdaniem książkę tę można podzielić na dwie części, pierwsza jest jedynie wstępem do tego, co ma dopiero nastąpić i nie przekonałaby mnie do przeczytania powieści do końca, jednakże byłam już za połową i jakoś tak szkoda było mi ją odkładać. Całe szczęście! Potem powieść się rozkręca. Staje się wciągająca oraz zaskakująca. Powieść ta idealnie obrazuje twierdzenie mojego znajomego, że nie można zbyt szybko oceniać książki i najlepiej przeczytać ją do końca przed skrytykowaniem, bo może okazać się, że uznamy ją w ostatecznym rozrachunku za naprawdę dobrą. Poza tym kolejne spotkanie z rodziną Austinów jest zarówno miłe, jak i przerażające, bardziej mroczne. Znów przekonujemy się o tym jak ważni w życiu każdego człowieka są przyjaciele i członkowie rodziny. Razem z Austinami odkrywamy również, że trzeba być ostrożnym, bo nawet jeżeli my jesteśmy wobec wszystkich uczciwi, nie wszyscy muszą być tacy wobec nas.

BookEnd | 2016-02-06
Na półkach: Moje <3, Przeczytane
Przeczytana: 06 lutego 2016

Austinowie od zawsze mieszkali w niewielkim Thornhill. To mieścina gdzie ludzie czują się bezpiecznie, gdzie każdy każdego zna, gdzie drzwi zawsze stoją otworem. Jednak ze względu na pracę ojca Muszą się przenieść do Nowego Jorku. Wiąże się to ze spotkaniem nowych przyjaciół, ale również z niebezpieczeństwem które czyha na nich w cieniu wielkiej katedry. Co tajemniczy dżin ma wspólnego z pracą ich ojca? I czemu Emily straciła wzrok? I czemu gang uwziął się właśnie na nich?

Miło jest wrócić do książek, które podobały mi się kiedyś. Tak właśnie jest z tą pozycją. Czytałam ją już kilka razy, ale chyba nigdy mi się nie znudzi. Niezwykle tajemnicza, trzymająca w napięciu aż do samego końca.

Sosnowaigielka | 2013-04-06

Najsłabsza z książek Pani Madeline, które czytałam. Pozbawiona tej atmosfery i refleksji charakterystycznych dla poprzednich części.

gosiagosia18 | 2016-03-17
RogatyAnioł | 2015-09-08