Spisek w królestwie czarów

Tłumaczenie: Danuta Górska
Wydawnictwo: Amber
The Merlin Conspiracy
Spisek, królestwo, czary

Królestwo czarów jest w niebezpieczeństwie. Najpotężniejsi czarodzieje rzucają zaklęcie na króla, by pozbawić go władzy. Kto ich powstrzyma? Roddy - pomysłowa córka nadwornych czarodziejów? Nick - podróżujący pomiędzy światami nastolatek z Ziemi? Mruk - mały piegus obdarzony magicznym talentem? W którym ze światów mają szukać pomocy, by zdemaskować spisek i ocalić magiczny wszechświat?

wiejskifilozof | 2016-07-04

Lubisz,takie książki ?Asia lat 37,bibliotekarka zadała mi to pytanie.
Bardzo,zapisała do listy.
I już szczęśliwy,że wypożyczyłem fantasty.
Jestem już w domu,otwieram.Czytam i przenoszę się w krainę magii.
Akcja toczy się w Anglii,ale to alternatywna rzeczywistość.
Czyli to co lubię,po za tym czary,ciekawi bohaterowie.
Judyta,Mruk.
Tajemniczy Fałszywy Merlin.
Pewien smok.
Jest super.

| 2013-07-27
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Najmniej lubiana przeze mnie powieść pani Jones, zawierająca jednak kilka elementów godnych uwagi. Tym, który najgłębiej zapadł w mą pamięć, jest sposób narracji - przyjmuje ona formę ustnej relacji uczestników opisywanych zdarzeń, co sprawia, że możemy się poczuć, jakbyśmy siedzieli naprzeciw nich przy kominku, popijając kakao i słuchając płynącej z ich ust opowieści. Pamiętam moment, w którym bohaterka dosłownie prosi kolegę, aby opowiadał dalej, bo sama jest zbyt wstrząśnięta. A może na odwrót, to on pytał ją...

Amelia | 2015-10-11
Przeczytana: 11 października 2015

Przeczytana jeszcze raz już tak nie zachwyca, ale doskonale pamiętam jak będą w gimnazjum mogłabym przysiąc, że to moja ulubiona książka. Ciekawym doświadczeniem było czytać fragmenty, które nie są jakiej imponujące, ale podczas których przypomina mi się, dlaczego kiedyś mnie zachwycały. Szkoda że trochę dorosłam :(
PS
Ku mojemu zdziwieniu są tu fragmenty dość chyba makabryczne, albo słowo niedostosowane dla dzieci. Książka niby dla mniejszych czytelników, ale jednak :D

gabrysiuk | 2015-02-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Przeczytałam tę książkę jednym tchem, pomimo iż należy do literatury dziecięcej. Zachęcam miłośników literatury fantastycznej, nawet tych starszych. Nie ukrywam, iż jest ona warta poświęcenia tych kilka chwil wolnego czasu :)
Moim zdaniem jest to najlepsza lektura, jaką napisała Diana Jones :) Fabuła nie jest banalna, choć jak to bywa w tego typu książkach, końcówka jest nieco przewidywalna.
Polecam

Maria | 2014-06-26
Przeczytana: czerwiec 2011

Książka bardzo mi się spodobała. Jednak było w niej coś co sprawiło, że nie potrafiłam jej zrozumieć, nie umiałam dać jej do ulubionych. Być może to przez narrację albo i nie. Chociaż często musiałam wracać na poprzednie strony aby zrozumieć to co jest dalej. Powieść ta choć wciągająca może być nie koniecznie łatwa w odbiorze.

Książka odpowiednia dla dzieci i to tych bardziej wytrwałych, początek nie zachwyca. Nie jest to pierwsza książka D. W. Jones, jaką przeczytałam, ale na pewno ostatnia - klimat jej powieści do mnie niezbyt trafia, a jestem już za stara na dawanie im kolejnych szans.

Mia-Meow | 2011-05-23
Przeczytana: 23 maja 2011

Teraz czytam i może być.Tylko,że największymi minusami są:nudny początek,a także wkurzają mnie brak tytułów rodziałów tylko
podziały:Roddy-Nick.Cała trójka mogła się od początku spotkać.

Kimmm | 2010-12-11

Początek mnie znudził. Potem akcja nabrała tempa. Nie mogłam się już oderwać. Ogólnie podobała mi się.

Morgana | 2013-12-03
Przeczytana: 19 listopada 2013

Ciekawa pozycja. Czyta się lekko. Pobudza wyobraźnię i pozwala się oderwać na chwilę.

Sompolno | 2013-09-08

Książka ogólnie dobra lecz bardzo wolno się ją czyta.