Ostatnie zagadki przeszłości

Wydawnictwo: Amber
historyczna

Czy współczesna technika może wyjaśnić nierozwiązane dotąd sekrety zapomnianych cywilizacjiCzy legendarne królestwo Saby istniało naprawdę, na co wskazują najnowsze wykopaliska w Jordaniia Kim byli budowniczowie megalitów w Anglii i BretaniiaCzy podwodna piramida u brzegów Japonii to pozostałości stolicy pradawnej cywilizacjiaCo zawierają zaszyfrowane teksty z Harappy w dolinie Indusua Kto całe wieki przed rozkwitem antycznej Grecji wzniósł korsykańskie menhiry ogromne posągi z ludzką twarząaMonumentalne kamienne budowle, nieznane ludy, zaginione królestwa i święte symbole wiele tajemnic przeszłości nie doczekało się jeszcze rozwiązania. Państwo okrutnego despoty Gilgamesza nad Eufratem, gigantyczne piramidy w Chinach, owiane mroczną tajemnicą królestwo w europejskich Dolomitach, nieodczytane magiczne znaki z epoki kamienia wciąż pozostają enigmą. Pasjonująca książka opisuje 36 wielkich zagadek prehistorii i wczesnej historii ludzkości. Dzięki supernowoczesnym metodom badawczym współczesna nauka przybliża nas krok po kroku do tajemnic dawnych kultur. A zarazem pozwala podać w wątpliwość ustalenia uchodzące dotychczas za pewnik.

HikaruOyama | 2013-08-15

Archeologiczne i historyczne fakty, które zostały odkryte na przestrzeni lat.
Książka zawiera wiele informacji, które są dla przeciętnego człowieka niedostępne a przez szkolnictwo zatajane.
W tej pozycji znajdziecie także wiele do tej pory niewyjaśnionych faktów, obiektywnych spekulacji na różne tematy, jak również "niewyjaśnionych" zagadek ludzkości, które są już wyjaśnione.
Polecam każdemu człowiekowi, który jest ciekaw prahistorii i pradziejów ludzkości.

Iskander | 2013-01-24

Ledwo doczytałem, książka dość chaotyczna, rozpisana tak, że często skacze się po wielu wątkach, momentami operuje mało przystępnym językiem, a czasami po prostu - nudna. Plusem jest fakt, że autor potępia mało wiarygodne teorie pseudo historyków, którzy starają się jedynie wzbudzić szum poprzez jakąś sensacyjną historyjkę, chociaż nawet tego potępiania i wylewania żółci na tych i tamtych jest za dużo.

Raven | 2015-12-25
wajsik | 2012-08-16