Wielkie zagadki świata

2008-01-01
2008-01-01
978-83-247-1015-7
Ryszard Turczyn

To była najdłużej przeze mnie czytana książka, czytałam ją kilka lat. Nie powiem ile. Książka zawiera różnorodne tematyki dotyczące zagadek świata. Część z nich zafascynowała mnie do tego stopnia że chciałabym pojechać w miejsca opisywane i spojrzeć na nie własnym okiem: obserwatoria astronomiczne z czasu majów w Meksyku, znaki na pustyni, konie i wały ziemne w wielkiej Brytanii, Wyspy Wielkanocne.
Część mnie zaciekawiła jak symbolika prostej drogi, labiryntu, czy pierwszych liter alfabetu a -bydło, b-dom. Inne nużyły mnie i wydawały się naciąganymi - Legendy Królowej Samy, Merlin i król Artur, Odyseusz, Olimpu, czy pytanie "czy Noe był mieszkańcem Meksyku a może Mezopotamii". Tak czy inaczej dla mnie książka nie była do pochłonięcia na raz. Czasem zawierała tak nużące i skomplikowane hasła że po prostu człowiek musi mieć odpowiedni dzień by wgłębić się w lekturę. Bezcelowe było też dla mnie czytanie połowy historii jednej zagadki, czy kilku zagadek na raz. To wszystko powodowało iż czasem książka leżała parę miesięcy nietknięta, czas czytania rozciągnął się na lata

• Popularnonaukowe
  • Osobliwości/Okultyzm/Ezoteryka
  • Starożytność
  • Przeczytane dawno temu
  • Album

Dodaj cytat z książki Wielkie zagadki świata