Wieczna Miłość

Tłumaczenie: Zuzanna Załęska
Cykl: Bractwo Czarnego Sztyletu (tom 3)
Wydawnictwo: Videograf II
A Novel of the Black Dagger Brotherhood. Lover Awakened
horror
Sela9030

Walka z odwiecznymi przeciwnikami wampirów toczy się dalej, ale oto na Bractwo spada kolejny cios. Bracia bliźniacy, Furiath i Zbihr, zostają uwikłani przez los w dramatyczny splot wydarzeń. Swego czasu Furiath uwolnił swego brata z rąk okrutnych reduktorów. Mimo że od tego czasu minęło ponad sto lat, rany Zbihra nie chcą się goić. Zraniony na ciele i duszy jest najbardziej ponurym, zamkniętym w sobie i budzącym grozę wojownikiem Bractwa. Dopiero gdy spotyka piękną Bellę, która najwyraźniej jest w nim zadurzona, nagle budzi się w nim dawno pogrzebane uczucie: nadzieja. Tymczasem jego brat, który od dawna żyje w narzuconym przez siebie celibacie, również zaczyna interesować się Bellą. Gdy młoda wampirzyca zostaje uprowadzona przez jednego z reduktorów, bracia muszą przezwyciężyć wzajemne animozje i ruszyć ukochanej kobiecie na ratunek.

KatiaBlue | 2014-04-02
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Znam jedynie trzy części "Bractwa Czarnego Sztyletu", serii która jest najlepszą kreacją wampirów, co będę powtarzać. Chyba nie boję się stwierdzenia, że "Wieczna miłość' jest tak zaskakująca, że wątpię by kolejne tomy miały choćby szansę się z nią porównywać w tym temacie. Do niedawna twierdziłam, że najciekawszą częścią serii J.R. Ward będzie ta, w której głównym bohaterem jest mój ulubiony Rankohr. Jak bardzo się myliłam, dowiedziałam się dopiero gdy autorka wzięła na tapetę dość ponurą postać jaką jest Zbihr. Tym razem miłość czeka na najmroczniejszego z mrocznych wojowników Bractwa.

Z poprzedniej części mogliśmy dowiedzieć się o uczuciu jakim Bella, wampirzyca będąca cywilem, darzy Zbihra. Nikt do końca nie potrafi zrozumieć, co piękna samica taka jak Bella, widzi w kimś tak zniszczonym, zepsutym jak Zbihr. Wkrótce Bella zostaje uprowadzona przez reduktora, który uczynił z niej miłość swojego życia. Zbihr, ku zaskoczeniu swoich towarzyszy - innych wojowników, odchodzi od...

kaktusowaona71 | 2014-05-05
Przeczytana: 05 maja 2014

Według mnie to najlepsza część całej serii. Przyznam się szczerze - czytając historię Zbihra - ja stara krowa popłakałam się. Nawet do teraz wspominając - za każdym razem mam ściśnięte serce. Nie spodziewałabym się takiego sentymentalizmu po sobie. Szczerze i z całego serca - oraz z czystym sumieniem-polecam tym które chcą się wzruszyć mimo zobojętniałych z czasem serc :-)

Aniutka90 | 2012-09-04
Przeczytana: 23 września 2013

Cudna. Wspaniała. Boska. Wzruszająca.

myślnik | 2013-04-14
Przeczytana: luty 2012

Niebezpieczeństwo i nieokiełznanie nosi od dziś imię - Zbihr!
Najbardziej zrujnowany i okaleczony z braci. Cień tego kim mógłby być,gdyby nie piekielne doświadczenia z rąk sadystycznej kobiety. Los jednak ma swoje plany,nie upodla,rozdziela według własnej miary,nie patrząc na to jak bardzo pokręcony ktoś jest.

Kiedy uważasz,że jesteś śmieciem,który na nic nie dobrego nie zasługuje,nie spodziewasz się,że na twojej drodze stanie ktoś wyjątkowy.
A nawet jeśli już ktoś taki się pojawi,to nie ma możliwości aby na ciebie choćby łaskawie spojrzał...
Jesteś przecież nikim!
Jesteś brudny!
I tak popaprany,jak tylko może być ktoś nadal żyjący!

Jednak wybory dokonywane są nieraz jakby poza nami i albo to przyjmiemy z dziękczynnym ukłonem,albo odrzucimy przez tchórzostwo.

Zbira i Furiatha zawsze dzieliło tyle samo co łączyło. Więzy krwi nie pozwoliły na zbytnie oddalenie,ale potrzeby,wymagania i sadystyczne podejście tworzyły między braćmi z krwi przepaść nie do pokonania.

Poszukiwania...

młoda_pisarka | 2013-12-26
Przeczytana: 05 grudnia 2012

To jest chyba moja ulubiona część jak do tej pory. Może dlatego, że zaczynam dostrzegam w głównym bohaterze - Zbihrze to czego brakowało mi u dwóch poprzednich członków Bractwa, jakich losy zdążyłam poznać. Zbihr z początku się nie zmienia, pozostaje tak samo gwałtowny i nieprzyjemny, jednak później, kiedy zaczyna rozumieć, co tak naprawdę ma w życiu największy sens zaczyna się przepotwarzać, nawet łagodnieć. Miło odkrywało mi się jego losy i dopiero o tej części mogę powiedzieć: POLECAM.

Miriam Fraser | 2014-08-05
Na półkach: E-book, Przeczytane
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Już w pierwszej części moim ulubionym bohaterem stał się Zbihr.
Samiec z bliznami na całym ciele, z przeszłością wręcz nie do opisania.
Niedostępny, tajemniczy, wiecznie zły, niekochający lecz kochany.
To książka z jego historią.
Jak dotąd najlepszy tom, w porównaniu z poprzednimi.

Właśnie skończyłam czytać tę "Wieczną miłość", no dobra jakąś godzinę temu, ale normalnie nie mogłam od razu wziąć się za pisanie tej krótkiej opinii tutaj, ponieważ... musiałam ochłonąć, tyle emocji, tyle... ach, padłam. I co ja mam przy tej części napisać? Drugą okrzyknęłam mianem zajebistej książki, a ta część to jest po prostu mistrzostwo! Kurde, nie mogę znaleźć dobrego słowa. To chyba pierwsza część, w tym cyklu, która mną tak ruszyła, jak była ta scenka, gdzie Furiath przerobił się na Zbihra by go znów ratować, to łzy same wybiegły mi z oczu na zewnątrz, to poświęcenie mnie... rozkleiło. Tak samo te opisy przeszłości Z, jak był w niewoli, owszem tam już nie ryczałam, ale i tak jakieś wzruszenie było. I Bella, jak go odmieniła, cudowne. Tyle śmierci, psychopatyczny ten cały Pan O. Kurde, w tej części autorka zaszalała, zajebiście przedstawiła postać Zbihra, tyle emocji. Pokazała na przykładzie Z, jak, to ciężka przeszłość wpływa na przyszłość, jak zmienia się człowieka. Yeyy,...

Magda | 2011-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2011

Póki co najlepsza ze wszystkich części :) Rozczulała mnie niesamowicie. Może też dlatego, że dotyczyła mojego ulubionego wojownika. Nie potrafiłam się od niej odłączył, nawet gdy nie mogłam czytać dalej. W myślach miałam tylko: "Co zrobi Z". A po przeczytaniu nie mogę przestać się uśmiechać przez łzy. Przepiękna. Zdecydowanie polecam, ale radzę też czytać je wszystko kolejno, by nic ważnego nie uciekło:)

maggnolia | 2013-12-26
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Mam pdf
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Rewelacyjna część, targająca uczuciami i ukazująca jak może miłość być zagmatwana. Zdecydowanie w tej chwili najlepsza...

asia20100 | 2013-12-13
Przeczytana: 12 grudnia 2013

Bardzo zaskakująca część serii o Bractwie.
Zbihr na początku bardzo mnie przerażał, zastanawiałam się co ta Bella w nim widzi- jak mógł się jej podobać tak nieczuły i obojętny wojownik do tego z nieprzyjemnym wyrazem twarzy...a później wszystko stało się jasne..:) W tej książce znajdziemy bardzo dużo zwrotów akcji, zaskakujących momentów- tych wzruszających ale i tych przerażających...życie opisywanych bohaterów nigdy nie było łatwe, zawsze mieli pod górę a losy Zbihra...aż ciężko mi się to czytało.
Część jest rewelacyjna także polecam.