Mroczna żądza

Okładka książki Mroczna żądza Gena Showalter
Okładka książki Mroczna żądza
Gena Showalter Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Władcy Podziemi (tom 3) Seria: New York Times Bestselling Authors: Paranormal fantasy, science fiction
Władcy Podziemi (tom 3)
New York Times Bestselling Authors: Paranormal
The Darkest Pleasure
HarperCollins
2010-07-02
2010-07-02
2012-06-15
Klaryssa Słowiczanka
Fantasy Romans Mitologia Mitologia Grecka Demony Anioły Harpie Bogowie Nieśmiertelni Lords of the Underground Władcy Podziemi

Okładka książki Grave Wars Jill Monroe, Gena Showalter
Grave Wars Jill Monroe, Gena S...
Okładka książki Conrad: Falling For the Gravekeeper Jill Monroe, Gena Showalter
Conrad: Fallin... Jill Monroe, Gena S...
Okładka książki Twelve Graves of Christmas Jill Monroe, Gena Showalter
Twelve Graves ... Jill Monroe, Gena S...
Okładka książki Game of Gravestones Jill Monroe, Gena Showalter
Game of Graves... Jill Monroe, Gena S...

Bardzo lubię tę serię - w tym tomie kilka świetnych stwierdzeń, które mnie rozbawiły niemal do łez. Fascynują mnie ci faceci - szkoda tylko, że nie wszystkie tomy są przetłumaczone.

Reyes wreszcie wykazuje nieco odmiennych cech charakteru od dwóch poprzednich bohaterów, jednak nadal wszystko jest na jedno kopyto. Nieco ratują sytuację bohaterki żeńskie, bo okazało się, że Autorka szykowała pewne rozwiązania fabularne już od pierwszej części, co, przyznam szczerze, nieco mnie zdziwiło. Niestety całość na tyle oklepana, że bardziej interesowałam się losami Parysa, Torina czy Aerona niż głównymi bohaterami.

Coraz ciężej się czyta .
Odwieczna walka....
Cóż...kto co lubi

Coraz ciężej się czyta .
Odwieczna walka....
Cóż...kto co lubi

Kolejna książka która pochłania!

Kolejna książka która pochłania!

Trzeci tom fantastycznej serii, nowe wyzwania i nowe romanse.

Trzeci tom fantastycznej serii, nowe wyzwania i nowe romanse.

Pełna miłości i poświeceń opowieść o nieśmiertelnym Reyesie, który jest dręczony przez demona bólu. Zakochuje się w pięknej, śmiertelnej Danice. Chcąc ją ochronić przed śmiercią , zamyka w lochu przyjaciela, który miał za rozkaz ją zabić. Fakty dotyczące dziewczyny zmuszają wrogów do odbicia Daniki z rąk Reyesa, który zrobi wszystko by ją ochronić. Polecam bo książka jest naprawdę świetna :)

Harlequin z rodzaju paranormal. Może tak, a może świetna przygodowa fantasy - kolejna część o włodarzach, którzy walczą na śmierć i życie, nie tylko aby ocalić świat, ale również swoje love-relacje. Wciągająca, szybko się czyta.

Nigdy chyba się nie nauczę żeby nie oceniać książki po okładce. A każda książka "nowego" dla mnie autora jest pewnego rodzaju wyzwaniem, bo ciężko mi się przekonać do niego. I co wynikło tym razem? - miłe zaskoczenie. Nie sądziłam że książka kupiona na wyprzedaży za 6 PLN-ów może być tak wciągająca. Zresztą po co ja się dziwię, ciągle się dziwię, a to nie pierwsza taka książka.
Ale przejdźmy do sedna. Fantastyka dostarcza mnóstwa fantazji :) I tym razem Gena zaprowadza nas w niezwykły świat zamieszkały nie tylko prze ludzi ale i demony. Ba! Mamy tu powrót do mitologii i to jest chyba najbardziej zaskakujące, że coś tak nudnego (jakby się zdawało z lekcji polskiego) może być tak fantastycznie wykreowane. Książka owiana mrokiem i tajemnicą. Wciągająca w świat demonów, które wabią nas swoim pięknem, pożądaniem i tajemniczością. Nic dziwnego że Danika nie mogła oprzeć się jednemu z nich.
Przeczytajcie a sami się przekonacie. :) !!!

Nadal całkiem ok. Nieco irytuje infantylizm części "romansowej" i nieszczególnie błyskotliwa forma. Ale ogólnie seria daje się czytać.

Seria Władcy Podziemi pisana jest prostym schematem, na którym opiera się cała historia.
Na szczęście nie jest to tylko sam schemat - znajdziemy tu raczej oryginalny świat, ciekawie wykreowanych bohaterów i, mimo jej banalności, miłość w pełnej krasie.
Jest to raczej przyjemne czytadełko na niewymagający wieczór - zajmuje na jakiś czas, jednak nie dostarcza żadnych wyzwań. Nie wzbudza refleksji, nie zapiera tchu w piersiach.
Wyjątkowi mężczyźni i wyjątkowe kobiety, ociupina łóżkowej przygody, troche brutalnej akcji, boskie ingerencje, przejściowe turbulencje na drodze ku happy end'owi. - w sam raz, żeby oderwać się od codzienności.
Bestseller jak większość jemu podobnych.