Mroczna żądza

Tłumaczenie: Klaryssa Słowiczanka
Cykl: Władcy Podziemi (tom 3) | Seria: New York Times Bestselling Authors: Paranormal
Wydawnictwo: HarperCollins
The Darkest Pleasure
Elena

Władcy Podziemi żyją pośród nas! Władcy Podziemi – Maddox, Reyes i Anya to nieśmiertelni wojownicy strzegący bogów Olimpu, którzy przed wiekami popadli w ich niełaskę, zabijając Pandorę, strażniczkę puszki wszelkiego zła. Dziś żyją we współczesnym świecie, a każde z nich skazane jest na wieczne cierpienie. Piekło Maddoksa to powracające ataki Furii, Reyes jest księciem Bólu, a Anya boginią...

Władcy Podziemi żyją pośród nas!

Władcy Podziemi – Maddox, Reyes i Anya to nieśmiertelni wojownicy strzegący bogów Olimpu, którzy przed wiekami popadli w ich niełaskę, zabijając Pandorę, strażniczkę puszki wszelkiego zła. Dziś żyją we współczesnym świecie, a każde z nich skazane jest na wieczne cierpienie. Piekło Maddoksa to powracające ataki Furii, Reyes jest księciem Bólu, a Anya boginią Anarchii. Cała trójka jest skazana na nieustanną wojnę z ludźmi, bogami i demonami. Ich szansą na wybawienie jest miłość, tylko że i ona niesie ogromne zagrożenie…

Danika, uzdolniona amerykańska malarka, podczas wycieczki do Budapesztu zostaje porwana przez nieśmiertelnych wojowników. Czeka ją śmierć - tak zadecydował Kronos, potężny bóg Podziemi. Jego woli przeciwstawia się zakochany do szaleństwa w Danice Reyes, jeden z nieśmiertelnych. Dręczony przez demona Bólu, żyje w wiecznym cierpieniu. Nie wiedział, czym jest rozkosz, dopóki nie pokochał Daniki. Dla niej jest gotów narazić się na gniew Kronosa, ratując ją przed niebezpieczeństwem. Czy miłość i poświęcenie wystarczą, by przetrwać w mrocznym świecie potężnych bóstw?

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2010

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

tygrysica | 2011-06-09

Po przeczytaniu drugiej części nie miałam ochoty na czytanie tej, ale nie zawiodłam się. Książka jest wspaniała.
Tym razem poznajemy historię Reyes'a - strażnika Bólu, który zakochuje się w śmiertelniczce Danice, którą czeka śmierć (tak zdecydował Kronos). Jednak Reyes sprzeciwia się i ocala Danikę, ale na jak długo? Gdzie jest Wszystkowidzące Oko?

Tym razem Gena Showalter pokazała na co ją stać. Przez całą książkę akcja była napięta. Szybko i łatwo się ją czytało, a momentami śmiało można było płakać.
Szkoda tylko, że tak mało było o Parysie, bo był to mój ulubiony bohater. A jak się poświęcił i zamiast Sienny (zabitej dziewczyny) wybrał swojego przyjaciela, a właściwie to dwóch przyjaciół to serio myślałam, że się rozbeczę.
GORĄCO POLECAM!

IceIce | 2014-11-22

Niesamowita!!!!!

Magda | 2010-09-05
Przeczytana: wrzesień 2010

Zacznę od najważniejszej kwestii - TO NIE JEST TRYLOGIA!!!! Nawet same wydawnictwo mi nie odpowiedziało, dlaczego tak nazwało tą serię książek - chyba tylko dlatego, że postanowiono wydać jedynie pierwsze trzy części. Do końca 2011 roku będzie tych części 11. Gena 12 część pisze i nie wiadomo, kiedy będzie. W założeniu miało być tyle części, ilu strażników demonów. Każda książka miała dotyczyć innego. Dlatego części ma być dwanaście :)

Co do samej książki, to jest interesująca. Jednak, jak do tej pory, druga część podobała mi się najbardziej (z trzech dostępnych w Polsce) o Lucienie i Anyi. Reyes i Danika - wiedziałam już od pierwszej części, że tak będzie. Czytałam jedynie z ciekawości, jak Gena to wszystko poukłada między nimi. Prawda jest taka, że uśmiercenie Daniki było całkiem dobrym zabiegiem. Mało rozpisane było odnośnie cierpienia. Szybko podciągnięta akcja wyzwolenia (liczyłam na zabicie Kronosa). A sprowadzenie Gilly spowodowało, że zaczęłam się zastanawiać, który z...

SayuriArtanis | 2014-02-23

Kolejna część, opisując uczucie Daniki i Reyesa. Poziom ten sam co w poprzednich częściach, dlatego też polecam.

Marysia | 2016-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Nigdy chyba się nie nauczę żeby nie oceniać książki po okładce. A każda książka "nowego" dla mnie autora jest pewnego rodzaju wyzwaniem, bo ciężko mi się przekonać do niego. I co wynikło tym razem? - miłe zaskoczenie. Nie sądziłam że książka kupiona na wyprzedaży za 6 PLN-ów może być tak wciągająca. Zresztą po co ja się dziwię, ciągle się dziwię, a to nie pierwsza taka książka.
Ale przejdźmy do sedna. Fantastyka dostarcza mnóstwa fantazji :) I tym razem Gena zaprowadza nas w niezwykły świat zamieszkały nie tylko prze ludzi ale i demony. Ba! Mamy tu powrót do mitologii i to jest chyba najbardziej zaskakujące, że coś tak nudnego (jakby się zdawało z lekcji polskiego) może być tak fantastycznie wykreowane. Książka owiana mrokiem i tajemnicą. Wciągająca w świat demonów, które wabią nas swoim pięknem, pożądaniem i tajemniczością. Nic dziwnego że Danika nie mogła oprzeć się jednemu z nich.
Przeczytajcie a sami się przekonacie. :) !!!

Claire | 2013-04-22
Przeczytana: luty 2013

Uwielbiam tą trylogię. Autorka świetnie opisuje uczucia, a po za tym jest porywająca akcja i ciekawe losy bohaterów. W tej książce został rzucony inny cień na bogów i przede wszystkim nieśmiertelność.

Roza Bielikov | 2015-01-06
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Seria Władcy Podziemi pisana jest prostym schematem, na którym opiera się cała historia.
Na szczęście nie jest to tylko sam schemat - znajdziemy tu raczej oryginalny świat, ciekawie wykreowanych bohaterów i, mimo jej banalności, miłość w pełnej krasie.
Jest to raczej przyjemne czytadełko na niewymagający wieczór - zajmuje na jakiś czas, jednak nie dostarcza żadnych wyzwań. Nie wzbudza refleksji, nie zapiera tchu w piersiach.
Wyjątkowi mężczyźni i wyjątkowe kobiety, ociupina łóżkowej przygody, troche brutalnej akcji, boskie ingerencje, przejściowe turbulencje na drodze ku happy end'owi. - w sam raz, żeby oderwać się od codzienności.
Bestseller jak większość jemu podobnych.

Przeczytana: 03 sierpnia 2012

Już od wiosny czekała na półce, grzecznie nie poganiając, pod czasu do czasu przypominając o sobie swą piękną kuszącą okładką - seria Władców Podziemia wydawnictwa Mira. Książki nabyłam drogą zakupu przez empic.com, troszkę w ciemno. Nie słyszałam o cyklu nigdy, aż do pamiętnego stosiku wiosennego. Życie zweryfikowało prawdziwość jego nazwy. Mamy środek lata, a ja dopiero kończę czytać ostatnie pozycje.
W piątek 3 sierpnia udało mi się wyskoczyć na weekendowy wyjazd. Stwierdziłam, że to idealna okazja aby nadrobić zaległości czytelnicze. Zabrałam ze sobą te książki, które już jakiś czas oczekiwały na swoją kolej. Na pierwszy ogień poszła „Mroczna żądza”.

Jest to 3 część serii Władców Podziemia. Dwie pierwsze przeczytałam, natomiast nie wywarły na mnie wielkiego wrażenia. Ot! Taki przecinek między innymi tytułami, jednakże trzecia i czwarta część zostały przeze mnie pochłonięte w mgnieniu oka.
Postaram się wprowadzić Was w świat, którym raczy nas Gena Showalter. Budapeszt...

Kimmm | 2010-08-04

Postacie Luciena i Anyi są chyba najciekawszą parą z tej trylogii. Powtarza się wątek. Kochają się, ale on nie bardzo może się z nią związać. Bogini Anarchii jest ciekawą postacią. Rozbawiła mnie nie raz.