Czas. Niedokończona rewolucja Einsteina

Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
About Time: Einstein's Unfinished Revolution
Barbara

Książka ta zagłębia się w tajemnice czasu i jego związków z fizyczną naturą Wszechświata. Paul Davies, profesor Uniwersytetu w Adelajdzie, znany popularyzator fizyki i kosmologii, otwiera przed nami świat cząstek elementarnych, gdzie tkanka czasu ulega rozerwaniu, i czarnych dziur, w których czas się zatrzymuje. Autor zastanawia się: Czy pytanie o wiek Wszechświata ma sens? Czy czas wyłonił się z Wielkiego Wybuchu? Czy możliwe są podróże w czasie? Czy czas będzie miał swój koniec? A wycieczki w stronę literatury i filozofii uatrakcyjniają tę niezwykłą podróż po krainie nauki współczesnej.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Ania | 2014-11-24

Fragment który przeczytałam był bardzo ciekawy i mam nadzieję ,że pomoże mi w zrozumieniu najbliższych zajęć z filozofii kultury gdzie będziemy rozmawiać o czasie.

Tatsunoko | 2016-10-28
Marcin Wiraszka | 2016-01-12