Okładka książki Ojczyzna polszczyzna dla uczniów

Ojczyzna polszczyzna dla uczniów

Autor:
papier
Nemosja
6,89 (9 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Każdy z nas niemal codziennie wpada w pułapki językowe. Profesor Jan Miodek od wielu lat ostrzega przed nimi w popularnym cyklu wykładów telewizyjnych. W niniejszej książce – ilustrowanej zabawnymi rysunkami Szymona Kobylińskiego – zebrano najciekawsze zagadnienia przedstawione w tych wykładach. Ojczyzna polszczyzna uczy świadomego i poprawnego posługiwania się językiem polskim, z wdziękiem i hu...

Każdy z nas niemal codziennie wpada w pułapki językowe.
z wdziękiem i humorem podpowiadając, jak wybrnąć z jego zawiłości.

Kontynuację tej tematyki można znaleźć w książce Nie taki język straszny.

Spis treści (m.in.):
Kiedy "fajnie", a kiedy "miło" i "przyjemnie"?
O "serwowaniu", "posiadaniu" i "zabezpieczaniu"
Skąd się wzięło "rz"?
Skąd się wzięło "ó"?
Kłopoty z ortografią
Proszę "popatrzyć" i "posłuchać"

źródło opisu: GWO, 1996

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica