Uciekinierka

Tłumaczenie: Beata Horosiewicz
Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Runaway: diary of a street kid
83-7150-178-1
pamiętnik, narkotyki
Kamulka84

Książka autobiograficzna. Prawdziwa historia czternastoletniej dziewczyny, która spędziła część życia na ulicy. Nie była zwyczajną uciekinierką. Uciekła przed presją, którą wywierali na nią surowi i konserwatywni rodzice. Książka powstała na podstawie pamiętnika Evelyn Lau, opisującego psychiczne i emocjonalne zmagania w nie znanym jej dotąd brutalnym i wulgarnym świecie, w którym narkotyki, prostytucja, psychiczne znęcanie się i próby samobójcze są normalnymi zjawiskami.

muszka-pietruszka | 2014-06-16
Przeczytana: 2009 rok

Książka, którą powinni przeczytać rodzice i starsze nastolatki. O tym, że nie zawsze wolność wygląda tak, jak sobie wymarzyliśmy. I o tym, że próbując wychowywać czasami posuwamy się za daleko. O różnie, często źle pojmowanej miłości i odpowiedzialności, i poszukiwaniu siebie.
Chwilami męcząca, zwłaszcza dla osób około trzydziestki, nie mających nastoletnich dzieci...

Sooki | 2012-07-09
Na półkach: Przeczytane, Nie wrócę
Przeczytana: 05 lipca 2012

Nie wciągnęły mnie losy tytułowej Uciekinierki.Nie przeczytałam do końca,gdyż wymęczył mnie już początek.

qcdorota | 2015-04-10
Przeczytana: 31 lipca 2013

No cóż... zazwyczaj szafuję gwiazdkami, bo jestem przekonana o tym, że jeżeli ktoś jest w stanie sprawić, że spaceruję po nieznanej mi, często nieistniejącej ulicy, czy czuję chłód zimowego powietrza na skórze, pomimo lata, to ten ktoś zasługuje od razu (z przydziału) na 5-6 gwiazdek. Jednak ta książka jedynie mnie irytowała. I nie chodzi o historię w niej opowiedzianą, sądzę, że możnaby na jej podstawie stworzyć naprawdę wstrzasającą publikację, ale o sposób narracji. Zastanawiałam się nad tym przez chwilę i najtrafniejsze według mnie określenie to po prostu nijaki. Dotrwałam do końca (taki mam zwyczaj i chyba tylko dlatego), ale poza lekkim niesmakiem, że zmarnował czas, w którym mogłam przeczytać coś co spowoduje wypieki na mojej twarzy i ulgi, że to już koniec, nie czułam nic.

Jjolka | 2012-05-29
Przeczytana: 18 maja 2012

Evelyn Lau inteligentna, 14letnia dziewczyna, która ucieka z domu spod tyranii rodzicielkiej. A ucieka oto sobie na ulice, gdzie poznaje typy z kóorymi ćpa i prostytuuje się. A w tle jej zażarta walka z instytucjami zajmującymi sie takimi 'przypadkami' jak ona. Jak pisalam ilteligentna dziewucha, na tyle żeby kontrolowac ćpanie, robienie lodów i chodzenie na terapię - by walczyć o siebie, albo chociaż na samodzielny dach nad głową gdzie nadal hulałaby i wykorzystywała swe małoletnie życie jak się tylko da. Nienawiść do świata i siebie, bunt, przekraczanie granic, chaotyczne poszerzanie swojej osobowości wobec talentu pisarskiego. No cóż. Jest wiele ludzi którzy by tworzyć zrobią wszystko.
Taka udręczona egzystencją dziewczynka.

sugarr | 2012-07-03
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Początek oraz koniec czytało mi się szybko, natomiast w środku utknęłam i myślałam, że nie dotrwam do końca.
Nie jest jakaś rewelacyjna, jednak spodobała mi się sama bohaterka, będąca jednocześnie autorką. Dziewczyna mimo swojego nieodpowiedzialnego zachowania wzbudziła moją sympatię.

Nioy | 2016-09-18
po_prostu_zuzia | 2016-08-17