Uciekinierka

Tłumaczenie: Beata Horosiewicz
Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Runaway: diary of a street kid
83-7150-178-1
pamiętnik, narkotyki
Kamulka84

Książka autobiograficzna. Prawdziwa historia czternastoletniej dziewczyny, która spędziła część życia na ulicy. Nie była zwyczajną uciekinierką. Uciekła przed presją, którą wywierali na nią surowi i konserwatywni rodzice. Książka powstała na podstawie pamiętnika Evelyn Lau, opisującego psychiczne i emocjonalne zmagania w nie znanym jej dotąd brutalnym i wulgarnym świecie, w którym narkotyki, prostytucja, psychiczne znęcanie się i próby samobójcze są normalnymi zjawiskami.

Sooki | 2012-07-09
Na półkach: Przeczytane, Nie wrócę
Przeczytana: 05 lipca 2012

Nie wciągnęły mnie losy tytułowej Uciekinierki.Nie przeczytałam do końca,gdyż wymęczył mnie już początek.

qcdorota | 2015-04-10
Przeczytana: 31 lipca 2013

No cóż... zazwyczaj szafuję gwiazdkami, bo jestem przekonana o tym, że jeżeli ktoś jest w stanie sprawić, że spaceruję po nieznanej mi, często nieistniejącej ulicy, czy czuję chłód zimowego powietrza na skórze, pomimo lata, to ten ktoś zasługuje od razu (z przydziału) na 5-6 gwiazdek. Jednak ta książka jedynie mnie irytowała. I nie chodzi o historię w niej opowiedzianą, sądzę, że możnaby na jej podstawie stworzyć naprawdę wstrzasającą publikację, ale o sposób narracji. Zastanawiałam się nad tym przez chwilę i najtrafniejsze według mnie określenie to po prostu nijaki. Dotrwałam do końca (taki mam zwyczaj i chyba tylko dlatego), ale poza lekkim niesmakiem, że zmarnował czas, w którym mogłam przeczytać coś co spowoduje wypieki na mojej twarzy i ulgi, że to już koniec, nie czułam nic.

Jjolka | 2012-05-29
Przeczytana: 18 maja 2012

Evelyn Lau inteligentna, 14letnia dziewczyna, która ucieka z domu spod tyranii rodzicielkiej. A ucieka oto sobie na ulice, gdzie poznaje typy z kóorymi ćpa i prostytuuje się. A w tle jej zażarta walka z instytucjami zajmującymi sie takimi 'przypadkami' jak ona. Jak pisalam ilteligentna dziewucha, na tyle żeby kontrolowac ćpanie, robienie lodów i chodzenie na terapię - by walczyć o siebie, albo chociaż na samodzielny dach nad głową gdzie nadal hulałaby i wykorzystywała swe małoletnie życie jak się tylko da. Nienawiść do świata i siebie, bunt, przekraczanie granic, chaotyczne poszerzanie swojej osobowości wobec talentu pisarskiego. No cóż. Jest wiele ludzi którzy by tworzyć zrobią wszystko.
Taka udręczona egzystencją dziewczynka.

sugarr | 2012-07-03
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Początek oraz koniec czytało mi się szybko, natomiast w środku utknęłam i myślałam, że nie dotrwam do końca.
Nie jest jakaś rewelacyjna, jednak spodobała mi się sama bohaterka, będąca jednocześnie autorką. Dziewczyna mimo swojego nieodpowiedzialnego zachowania wzbudziła moją sympatię.

pwozny | 2017-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Nie wciągnęła mnie, bardziej umęczyła. Historie opowiadane przez główną bohaterkę bardziej mnie umęczyły jak narkotyki Evelyn. Czułem się zgwałcony przez książkę. Nie polecam, muszę ją sprzedać nie chcę na półce.

blondi3022 | 2018-02-11
Na półkach: 2014, Przeczytane