Radość życia. O sztuce miłości i akceptacji

Tłumaczenie: Ewa Wojtych
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Living, Loving, Learning
LubimyCzytać

Co wpływa na pozytywne relacje z ludźmi? Jak żyć w zgodzie z samym sobą i osiągnąć szczęście? W jaki sposób dbać o rozwój osobisty? Radość życia to inspirujący zbiór pouczających i zabawnych wykładów na temat sensu życia, miłości i bliskości. Prawdy zawarte w tej książce przypominają nam o tym, jak ważne są pragnienie szczęścia, akceptacja tego, co nas otacza, szczerość wobec siebie i zaufanie w relacjach z ludźmi. Buscaglia nie daje gotowego przepisu na życie pełne radości, ale dzieli się z czytelnikami swoimi cennymi przemyśleniami, wspomnieniami z dzieciństwa i wiarą w to, że każdy dzień przynosi coś dobrego. Robi to z prawdziwym przekonaniem, dzięki czemu książka staje się szczerym przesłaniem miłości i nadziei. Wierzę, że mamy wpływ na nasz los. Wierzę, że możemy być tym, kim chcemy. Człowiek zawsze może się zatrzymać i powiedzieć: "Nie, nie będę tego robić. Nie będę się więcej tak zachowywać. Jestem samotny, potrzebuję innych ludzi. Być może muszę zmienić swoje zachowanie". A potem - z własnej woli - może to postanowienie wprowadzić w czyn. Spróbujcie sami! Fragment rozdziału "O stawaniu się sobą"

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

nikamo | 2019-09-09
Przeczytana: wrzesień 2019

Nie dałam rady do końca... Trudno mi było się nad nią całkowicie skupić.

kretek | 2018-11-26
Przeczytana: 29 października 2018

Książka z mądrym i pozytywnym przesłaniem - prawdziwie cieszyć się życiem naprawdę warto.
(12/2018)

Sabina | 2018-03-05

Miłość, miłość, miłość. Naszym życiem powinna sterować miłość do innych i akceptacja siebie.

zlewson | 2016-12-11

Podczas czytania niezmiennie miałam uśmiech na twarzy :) Powinna być to obowiązkowa lektura szkolna.

Nobliszka | 2016-12-07

Tę książkę powinnam ocenić, zanim w ogóle wzięłam się za czytanie. Przeczytaj, jest świetna, Buscaglia to geniusz!!! Geniusz? No tak, musi być wyjątkowy i świrnięty, bo kto przy zdrowych zmysłach wykłada przedmiot o dumnej nazwie MIŁOŚĆ. Do jakiego nudziarza studenci walą drzwiami i oknami, ustawiają się w kolejki, czyhają na korytarzach?

Jeszcze tylko zerknęłam – ciągle przed lekturą – na forum LC, (no co, jestem przezorna i wnikliwa, nie dam się tak łatwo wciągnąć w te naiwne gierki ). Co czytam? Świetny, do bani, mistrz, nuda, odkrycie, może być, najlepsza książka w moim życiu, wtórzyzna i banały. Oooo, zła/beznadziejna/nudna w opozycji do genialna/rewelacyjna/świetna. To mnie zainteresowało, skrajne opinie. Co wybiorę, na co się zdecyduję, no bo letnio to to chyba nie będzie.

Ok, książkę dostałam na talerzu, prosto pod nos, już się nie wzbraniałam. I co? Jaka jest moja opinia? Kto zwyciężył, zwolennicy czy oponenci? WSZYSCY, absolutnie wszyscy. Bo nie ma w niej nic...

Deliatti | 2014-12-29
Na półkach: Przeczytane, Chillout

Książka natchnęła mnie do pozytywnego myślenia bardzo, bardzo! :)

Krzysiek | 2014-11-12

Książkę czyta się bardzo przyjemnie,jednak autor nieco się powtarzał.Całość mogę określić jako dawkę optymizmu,radości ,miłości, podanej w przystępny i ciekawy sposób.

katte | 2014-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Czytając książkę miałam wrażenie, że autor dzieli się ze mną tym co najlepsze, że zależy mu na moim rozwoju. Dzięki niej zrozumiałam na czym polega sens życia! Książka składa się z 13 rozdziałów będących inspiracją dla wszystkich, którzy są otwarci na to co przyniesie los.

Karolina | 2013-02-06
Przeczytana: 2010 rok

Książkę czyta się lekko i przyjemnie, ale ja akurat nie znalazłam w niej odnośników do uzyskania radości życia.