Alfy, wpadki i upadki

Wydawnictwo: Amber
Movers and Fakers
nastolatki, luksus, dla młodzieży
angiem

W Akademii Alfa – superekskluzywnej szkole dla najzdolniejszych dziewczyn założonej na sztucznej wyspie przez ekscentryczną miliarderkę - panuje ostra rywalizacja i surowe reguły. A teraz jeszcze wszystko monitorują wszechobecne kamery. Alfy czują się jak w więzieniu. Muszą znaleźć sposób, by zapewnić sobie trochę swobody. Zwłaszcza że na horyzoncie pojawia się nowy przystojniak – a to najbardziej zakazany owoc na wyspie …

isobel | 2013-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Druga część serii "Alfy" autorstwa amerykańskiej pisarki Lisi Harrison,która niektórym znana jest bardziej jako autorka serii "Monster High" czy też "Elita".
Ciąg dalszy przygód trójki najlepszych przyjaciółek oraz ich koleżanek w Akademii Alfa - szkoły dla wybitnie utalentowanych dziewcząt założonej przez miliarderkę (a może multimiliarderkę?) Shirę Brazille.
W pierwszej części poznaliśmy trzy główne bohaterki serii: utalentowaną tanecznie blondwłosą Skye, technicznego i komputerowego geniusza Charlie oraz Allie której talentem jest...ykhym... podszywanie się pod ekopiosenkarki i mało utalentowane tekściarki ? A no właśnie. Allie została zdemaskowana i to w najbardziej okrutny sposób - na oczach wszystkich koleżanek z Akademii Alfy oraz - o zgrozo! - przed "miłością jej życia" Darwinem Brazille. Dziewczyna ma czas do końca semestru aby odkryć swój talent inaczej zostanie wydalona ze szkoły, a jej miejsce na stałe zajmie Allie J - słynna młoda ekopiosenkarka.

Co by tu...

Isaye | 2014-06-12
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 12 czerwca 2014

Ta książka, podobnie jak poprzednia część opowiada o losach mieszkanek domu Jackie O. Jednak muszę przyznać, że wydawała mi się ona nudniejsza niż poprzednia część, przynajmniej w początkowych rozdziałach. Dobrnęłam do chyba setnej strony i zastanawiałam się, kiedy zacznie się coś dziać.

Jednak, akcja tej książki rozwija się, tak jak w większości, dopiero pod sam koniec. Akcje z Darwinem i Allie J. (AJ) nie dzieją się na samym początku książki, a zaczynają rozwijać się dopiero wtedy, gdy zbliżamy się ku końcowi.

Zarówno tej, jak i poprzedniej części mogę zarzucić to, że przedstawiają zdecydowanie podkoloryzowane życie czternastoletnich dziewczyn. Nie znam w zasadzie i jak byłam w tym wieku również nie znałam, czternastolatki, która miałaby już chłopaka i była z nim w tak zażyłej relacji jak Charlie z Darwniem, czy później z Allie. Jest to duży minus tej opowieści, ponieważ przez to dziewczyny wydają się momentami naprawdę dziwne.

Jednak, podobnie jak poprzedni tom - polecam,...

Caroline | 2010-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2010

Ogólnie nic głębokiego, ot co, zwyczajna historia o nastolatkach, chociaż spodobał mi się pomysł tej wyspy i całego tego motywu, z którym się wcześniej raczej nie zetknęłam.

daris1505 | 2011-05-22
Przeczytana: 22 maja 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka bardzo mi się podobała ! Przeczytałam ją w jeden dzień ! ;) Juz niemoge doczekać sie kolejnej 3-ciej części. Nie ma jej niestety jeszcze w Polsce ;( Polecam ! W książece jest opisana kontynuacja przzygód dziewczyn z Akademi Alfa. Mogę zdradzić że Charlie zaprzyjaźnia sie z Skye i Allie. Ta trzecia zostaje wydana przez Shirę że nie jest Allie J tylko żwykłą Allie, niezostaje jesdnak wydalona z Akademi ponieważ Sgira widzi w niej duży potencjał. Ccharlie natomiast mówi całą prawdę Darwinowi a ten mówi jej że zamierza walczyć o ich związek. ;)

molandia | 2013-03-18
Przeczytana: sierpień 2012

Książka prosta.Bardzo zainteresował mnie pomysł zajęć, wyspy i zamieszkania alf. Myślę, że cała historia powinna była się zakończyć, a nie przedłużać.

Kasia | 2012-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2012

Książka leciutka, jednak momentami aż głupiutka. Idealna na długi wieczór kiedy nie mamy ochoty myśleć i potrzebujemy oderwać się od rzeczywistości.

Zaczytana_Sandi | 2014-02-06

Książka nie jest zła, aczkolwiek czytałam ją tylko dlatego że nie miałam nic innego pod ręką.

stella01 | 2013-11-19

Jako serial możne i było by fajne ale jako książka jest za bardzo ciągnące się.

Mmm | 2011-07-08
Przeczytana: czerwiec 2011

Szybko się czyta i jest prosta. Dobra do przeczytania, ale tylko na raz.

werkownia4444 | 2012-08-25

tu taka sama opinia jak przy pierwszej części.