Najgroźniejsi piraci w historii

The Most Evil Pirates in History
978-83-7495-203-3
piraci
historyczna

Od XVI do XIX wieku piraci byli postrachem morskich szlaków handlowych. Plądrowali statki i mordowali ich załogi, świadomi swej bezkarności. Istniały również kobiety piraci. Najsłynniejsze z nich to Anne Bonny i Mary Read, choć najbardziej spektakularnymi sukcesami mogła się poszczycić Cheng I Sao, która w XIX wieku dowodziła chińską Flotą Czerwonej Bandery, liczącą 1500 statków.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

Albercik | 2015-01-13

Dzięki filmom wiemy jak wyglądali piraci, jakie życie wiedli i jakie fantastyczne przygody były ich udziałem... ale czy na pewno jest to prawdziwy obraz? Książka "Najgroźniejsi piraci w historii" pokazuje, jak mylne mamy wyobrażenia o tych ludziach.

Flack | 2011-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2011

Ciekawa książka opisująca dzieje najsłynniejszych piratów okresu od XVI do XIX wieku. Poszczególne postacie ukazane są w kolejności chronologicznej, co daje możliwość zauważenia zmian w życiu pirackim w poszczególnych czasach. Dla zainteresowanych tematem.

Rysiek_ | 2015-01-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 24 stycznia 2015

Z całą pewnością książka jest nie najlepiej napisana. Największą jej wartością jest rzetelność - potwierdzenie dla każdej informacji można znaleźć w książkach podanych w przypisach, a jeśli wiarygodność któregoś ze źródeł może być poddana w wątpliwość, to informacje są zapisane jedynie jako hipotetyczne. Za plus uznałam także chronologiczną kolejność opisywania poszczególnych osób, dzięki czemu łatwiej zobaczyć, jak zmieniała się piracka rzeczywistość wraz z mijającym czasem. Ale na tym koniec dobrych stron książki. Ciągłe powtórzenia fragmentów (jak na przykład opowiadanie dwa razy o tym samym wydarzeniu w jednym rozdziale i dodatkowe pisanie o nim z taką samą dokładnością w kolejnym, jeśli następny pirat także brał w nim udział), tłumaczenie raz za razem pojęć związanych z żeglugą, piractwem i łodziami oraz mnie osobiście irytujące pogrubianie fragmentów tekstu psuły mi przyjemność czytania. Trzeba jednak przyznać, że ładne wydanie z dużą ilością rycin pomagały wczuć się w klimat...

wositelec | 2016-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2016

Bardzo ciekawie opisane życiorysy 15 najgroźniejszych piratów (w tym kobiet), którzy siali postrach na bezkresnych morzach i oceanach, od XVI do XIX w. Bardzo obrazowe opisy, wyjęte chociażby z książek Charlesa Jonsona (prawdopodobnie był to Daniel Defoe, znany choćby z napisania książki "Przypadki Robinsona Crusoe"). Warto przeczytać.

SPQR | 2018-09-16
amarantello | 2018-08-08