Tajne stowarzyszenia

Tłumaczenie: Jolanta Sawicka
Wydawnictwo: Muza
The most evil secret societies in history
978-83-7495-081-7
XanaX

Piętnaście z najmroczniejszych i najbardziej podstępnych organizacji, o jakich świat kiedykolwiek słyszał ILUMINACI - prastare stowarzyszenie dążące do ustanowienia Nowego Porządku Świata ARGENTUM ASTRUM - zakon praktykujący czarną magię utworzony w roku 1907 przez Aleistera Crowleya TOWARZYSTWO THULE - sekretne bractwo o aryjskich aspiracjach, które stało za powstaniem nazizmu MUTI - uzdrowiciele praktykujący rytualne morderstwa i magiczne obrzędy KU KLUX KLAN - amerykańscy zwolennicy supremacji rasy białej, stowarzyszenie utworzone po wojnie secesyjnej ZAKON ŚWIĄTYNI SŁOŃCA - międzynarodowa sekt samobójcza odkryta w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku TONG - brutalna chińska organizacja powiązana ze światową zorganizowaną przestępczością HASHISHIM - mordercza sekta islamska z czasów wojen krzyżowych MAU MAU - bezlitosne tajne stowarzyszenie plemienne w Kenii działające przed odzyskaniem przez nią niepodległości AUM SHINRIKYO - terroryści japońscy, zwolennicy surwiwalizmu ODESSA - organizacja nazistowska podtrzymująca wojnę z narodem żydowskim SPK - anarchizująca niemiecka grupa terrorystyczna działająca w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych dwudziestego wieku THUGOWIE - hinduscy wyznawcy Kali, bogini śmierci KAMORA - tajna włoska siatka przestępcza powiązana z mafią KLUB OGNIA PIEKIELNEGO - seks i polityka wśród osiemnastowiecznej arystokracji angielskiej

źródło opisu: Muza, 2007

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=11096

Małgosia | 2016-03-23

Nieprofesjonalne i strasznie subiektywne podjęcie tak intrygującego aspektu przez pseudo badaczkę.

Cor_Aisling | 2017-07-15
Gizmoss94 | 2016-06-14